Tusk zapowiada zmiany w podatkach: Nowy system ma obowiązywać od 2016 roku

03.09.2013, 16:12; Aktualizacja: 03.09.2013, 16:50
Premier Donald Tusk

Premier Donald Tuskźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Sławomir Kamiński

Będą zmiany w podatkach w Polsce. Ma być prościej dla przedsiębiorców i zwykłych ludzi. Nowy system podatkowy miałby zacząć obowiązywać od 2016 roku.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (38)

  • TD(2015-12-27 13:31) Zgłoś naruszenie 10

    Rudy pod Trybunał.

    Odpowiedz
  • obserwator(2013-09-23 01:39) Zgłoś naruszenie 10

    Tak sie zastanawiam nad postepowaniem i wypowiedziami premiera Tuska przez kilka ostatnich miesiecy. Czy przed nieuchronnie zblizajacymi sie wyborami premier celowo zachowuje sie i wypowiada tak, aby PO przegralo te wybory z kretesem ? Przez dwie ostatnie kadencje rzad PO-PSL doprowadzil Panstwo Polskie do kompletnej ruiny,nikt juz nad niczym i nikim nie panuje,rzadzacy w pospiechu probuja jeszcze dokrasc ile sie da ,na zapas.Premier chce przegrac na wlasne zyczenie ,bo zdaje sobie sprawe,ze sam juz niczego nie opanuje,nie naprawi. A tu jeszcze zawartosc korytek sie nie wyczerpala,az szkoda przegrac trzecia kadencje/szczegolnie czlonkom PO-PSL-u.Bo tylko tym mozna wytlumaczyc zapowiedzi premiera co planuje na przyszle lata.

    Odpowiedz
  • fmj(2013-09-12 09:46) Zgłoś naruszenie 10

    a będzie jak zwykle

    Odpowiedz
  • ;)(2013-09-11 07:32) Zgłoś naruszenie 01

    3x15% :)

    Odpowiedz
  • boborotu(2013-09-10 21:17) Zgłoś naruszenie 10

    precz szatanie


    że tak powiem

    Odpowiedz
  • juhklen(2013-09-10 16:55) Zgłoś naruszenie 01

    tusk w tym czasie już nie będzie miał akredytacji społeczeństwa więc te obietnice sa nierealne. Zagłosuję na każdego kto obieca wystąpienie z Uni Europejskiej.

    Odpowiedz
  • KOLA(2013-09-10 12:36) Zgłoś naruszenie 10

    Realnie już dziś każdy obywatel w Polsce płaci ok 50% PODATKU od zarobionych pieniędzy ( PIT-y ,SRIT-Y CIT-Y, VAT, AKCYZA ,podatki pośrednie płacone niezależnie czy obywatel ma dochód czy nie np. podatek od nieruchomości , podatek gruntowy, wieczyste użytkowanie, renty planistyczne , płacenie przez PIEĆ lat podatku od nieruchomości dla osób prowadzących działalność gospodarczą PO ZAPRZESTANIU I WYREJESTROWANIU DZIAŁALNOŚCI według stawek jak by nadal prowadziło sie działalność gospodarczą aby urząd nie doznał szoku z powodu niższego napływu gotówki. Ale skąd były przdsiebiorca nie prowadzący dziłalności gospodarczej ma wziąść na to pieniądze to już ,,nasze kochające państwo,, nie interesuje. Wbrew pozorom to ogromy podatek wnoszony do kasy gminy czy urzędu miejskiego ok. 22zł /m2 sklepu,magazynu czy wiaty. Nie musi mieć nawet ścian i podłogi wystarczy ,że jest zadaszenie bez ścian.
    Uniknąć owej zapłaty (przez przedsiebiorcę ,który np. odszedł na emeryturę lub rentę z powodu niezdolności do pracy) można tylko wtedy gdy ktoś inny będzie dalej prowadził tam działalność na swoje konto lub uda się ów sklep sprzedać. Wtedy państwo weżmie jeszcze pieniadze od sprzedaży sklepu.
    GOLENIE OBYWATELA z KASY NIE MA GRANIC. Nawet wielokrotnie. Np. obywatel i jego żona pracują płacą podatki i z pieniędzy ,które zostały po opodatkowaniu budują dom. Gdy jedno z nich umiera drugie przepisujac dom na siebie musi zapłacić podatek od wzbogacenia jeśli np. musi go sprzedać bo sama nie jest w stanie go utrzymać. Po raz kolejny płaci podatek. Gdy umiera drugi małżonk i dziedziczą dzieci nie płaca podatku jedynie gdy do 5 lat nie sprzedadza domu. gdy go sprzedaja przed upłaywem 5 lat płaca podatek. A przecież dzieci też ponosiły koszty budowy domu przez rodziców bo trzeba było oszczędzać. A teraz np. musiały wyjechać za praca wiec chca spieniężyć dom.
    Dlaczego jako rodzic nie mogę OBDAROWAĆ swojego dorosłego dziecka dowolna kwotą swoich pieniędzy tylko państwo wymyśliło ,że wole od podatku jest ok. 9 tys.zł raz na cztery lata.
    Przecież to sa MOJE OPODATKOWANE PIENIĄDZE. i WAR4A KOMUS DO TEGO CO Z NIMI ZROBIĘ

    Odpowiedz
  • Kate(2013-09-10 11:30) Zgłoś naruszenie 10

    Uproszczony system podatkowy wg Premiera i Miinistra Rostowskiego:

    podatek liniowy dla wszystkich -> 70%

    Będzie dobrze ...

    Odpowiedz
  • gosc(2013-09-09 19:10) Zgłoś naruszenie 10

    nie wiem, czy poza PO ktoś jeszcze wierzy w obietnice premiera;
    mieli 6 lat i nic nie uprościli - czas na zmianę rządzących

    Odpowiedz
  • Observer65(2013-09-09 08:11) Zgłoś naruszenie 10

    Rany boskie ! Jemu jeszce ktoś wierzy ? Kłamczuch , fantasta i konfabulant ! Do tego megaleń ! Albo lepiej żeby się nie dotykał żadnych działań, bo popatrzmy jak działa " przyjazne państwo", fotoradary,mandaty za byleco, festiwal korupcji i bezprawia. Ludzie uciekają z Polski starzy i młodzi, ZUS zarzyna mikroprzedsiębiorstwa. Bezrobocie skoczyło w kosmos ! Tylko Tusk Vision Network ( TVN) jest ładnie i pięknie !!

    Odpowiedz
  • wyborca(2013-09-08 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    obiecanki cacanki a głupiemu radość już naobiecywałeś przed wyborami i dla dzieci ,małżeństw, niepełnosprawnych,pracowników,i wszystkich wyborców jak wybory wygrałeś to wszystkich olałeś takie są twoje rządy kłamliwy donaldzie!!!

    Odpowiedz
  • niezalezny(2013-09-07 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    premier teraz w otoczeniu rodzin, ha, ha, a co robil 6 lat - olewal rodziny, PO wysmiewalo i on mohery czyli babcie, ciocie ludzi starszych, nie bylo piknikow rodzin i pochwaly wielodzietnosci ale PO kreowalo rozwoj parad rownosci, bardzo przejmowalo sie gejami i lesbijkami ale z tego nie ma dzieci, przyszlych emerytur ani wychowania mlodych w trzezwosci , madrosci i odpowiedzialnosci ale najlepiej miec nacpana luzacką mlodziez i otyle dzieci

    Odpowiedz
  • Lex(2013-09-06 14:45) Zgłoś naruszenie 10

    Rudy znow buja w obloczkach? Czy nie obiecywal tego samego w 2007 roku albo w expose? Skoncz pajacu, bo slow szkoda

    Odpowiedz
  • Iwona(2013-09-06 12:39) Zgłoś naruszenie 10

    Ja tylko nie rozumiem co za ćwoki, za przeproszeniem, głosowali na nich 2 raz. Rozumiem, raz się mozna pomylić. Ale 2 raz???

    Odpowiedz
  • B(2013-09-06 11:49) Zgłoś naruszenie 10

    Mogles zrobic to dawno temu. 7 lat rzadow to malo?
    Z twoja formacja narod wiazal duze nadzieje ale wasza arogancja i brak proby zrozumienia/posluchania glosu zwyklych ludzi was zgubila.
    Śp. marszalek Płażyński dawno temu to zrozumiał i opuścił ten nędzny twór zwany PO...

    I bądź to człowieku mądry... Wybory nadchodzą i znowu nie ma na kogo głosować...

    Odpowiedz
  • lilik(2013-09-05 20:56) Zgłoś naruszenie 10

    Dobry bajer nie jest zły

    Odpowiedz
  • CZYTENIK(2013-09-05 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    TEMU CZŁOWIEKOWI JUŻ CHYBA NIKT NIE WIERZY ZRESZCZA CZEGO SIE NIE CHWYCĄ TO TYLKO WYRZUCIC DO KOSZA

    Odpowiedz
  • Spartakus(2013-09-04 23:01) Zgłoś naruszenie 10

    A ja codziennie czekam na wiadoosc, kiedy go wrescie szlag trafi!

    Odpowiedz
  • oiuy(2013-09-04 19:24) Zgłoś naruszenie 10

    to on chce jeszcze rzadzic w 2016 kon by sie usmial jak im dobrze z Roztowskim polacy nie glupcy swoj rozum maja panie Tusk

    Odpowiedz
  • MB(2013-09-04 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    Zmiany w podatkach ze względu na wilczy apetyt- patrz na jego twarz.

    Odpowiedz