Części jak sam samochód. Również z korektą

autor: Agnieszka Pokojska17.01.2017, 07:22; Aktualizacja: 17.01.2017, 08:43
Podatki

Z pytaniem wystąpiła spółka zajmująca się m.in. sprzedażą pojazdów oraz części i akcesoriów do nich.źródło: ShutterStock

Jeżeli podatnik kupuje części zamienne do aut jako towary handlowe, ale ostatecznie zmieni sposób ich wykorzystania, będzie musiał skorygować VAT odliczony wcześniej w całości – stwierdził dyrektor IS w Łodzi.

Z pytaniem wystąpiła spółka zajmująca się m.in. sprzedażą pojazdów oraz części i akcesoriów do nich. Wyjaśniła, że kupuje je do dalszej odsprzedaży, odliczając przy tym cały VAT naliczony. Zdarza się jednak, że części i akcesoria zużywa do samochodów wykorzystywanych w swojej działalności.

Spółka przyznała, że odniesieniu do pojazdów demonstracyjnych i testowych nie jest w stanie zapewnić, iż będą one wykorzystane wyłącznie na potrzeby biznesowe (mimo prowadzonej ewidencji przebiegu). Sądziła jednak, że nie będzie musiała korygować VAT odliczonego w całości przy nabyciu zużytych części i akcesoriów.

Wskazywała, że obowiązek korekty jest tylko w razie zmiany wykorzystywania auta (z biznesowego na mieszany, czyli firmowo-prywatny), a nie części i akcesoriów.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane