« Powrót do artykułu

Towar sprzedany i wysłany do Anglii, ale brak potwierdzenia odbioru. Co z podatkami?

PROBLEM: Firma sprzedała towar kontrahentowi z Wielkiej Brytanii we wrześniu, wtedy też wystawiła fakturę. Towar do nabywcy wyjechał w październiku i wtedy też firma otrzymała zaliczkę. Problem w tym, że do dziś nie dostała potwierdzenia odbioru towaru od nabywcy. Czy zaliczkę należy wykazać w deklaracji VAT za wrzesień, październik czy dopiero za okres, kiedy firma dostanie całą zapłatę? A jak podejść do rozliczenia VAT, jeśliby się okazało, że towar ukradziono?

  • Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy o VAT opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, zwanym dalej podatkiem, podlega m.in. wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów (WDT).
  • Rafał Dąbrowski doradca podatkowy, starszy menedżer w Russell Bedford
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!