« Powrót do artykułu

UE upraszcza VAT przedsiębiorcom działającym w internecie

Sklepy internetowe rozliczą sprzedaż towarów na rzecz konsumenta z innego kraju UE według zagranicznej stawki, ale w kraju swojej siedziby. Potanieją elektroniczne książki i gazety , za to podrożeją zakupy online w Chinach, USA i Kanadzie.

rachunek, podatki, księgowość, rozliczenie

żródło: ShutterStock

Komisja Europejska chce więc rozszerzenia działającego już systemu VAT-MOSS na internetową sprzedaż towarów (system OSS). Obecnie takie reguły dotyczą wyłącznie przedsiębiorców świadczących transgraniczne usługi elektroniczne, telekomunikacyjne i nadawcze.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • MrsMe(2016-12-11 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    Najważniejsze, to powierzyć wszelkie rozliczanie i odliczanie spejalistom.Od jakiegoś czasu współpracuję z p. Elą z Seka s.a. Polecam. Naprawdę warto.

    Odpowiedz
  • herdy(2016-12-05 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Najważniejsze jest by zakup odbył się bez kosztów konsumenta. VAT to nic, gorzej jak kurier przekaże sobie przesyłkę do agencji celnej, zaprzyjaźnionej i efekt jest taki, że VAT 20 zł a minimalną stawka agencji za jeden papierek i przelew do UC 150 zł brutto. Tak się przejechalem przy zakupie z USA.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!