« Powrót do artykułu

Podatnicy nie zapłacą, gdy fiskus po raz kolejny zmieni zdanie

Nie będzie potrzebna interpretacja indywidualna. Przed dopłatą daniny ochronią także urzędowe objaśnienia ministra finansów oraz utrwalona praktyka interpretacyjna.

księgowy

żródło: ShutterStock

Wyjątkiem byłaby sytuacja, gdyby po pierwotnej kontroli u podatnika minister finansów wydał interpretację ogólną lub objaśnienia podatkowe

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • sn(2016-10-19 10:28) Zgłoś naruszenie 40

    Wszystkie ważne interpretacje powinny być skatalogowane na dzień np. koniec kwartału.Żadne działanie wstecz prawa ,bo to niszczy firmy szczególnie te małe (bo nie mają i nie stać ich na sztaby doradców ,prawników) ,które dają ok.60 % zatrudnienia. Prawo podatkowe ,przepisy budowlane i inne ,powinny być przygotowane z wyprzedzeniem na np. 2 lata,aby można było zaplanować działania pro rozwojowe (kosztowne innowacje technologiczne, postęp techniczny ) wieloletnie firm. Tak należy przygotować przepisy RP ( o swobodzie gosp. i podatkowe) i firmy, aby rozwój był stabilny. Dygnitarze jak tego nie wiedzą niech się nie biorą do roboty porządkowania państwa,bo tylko zaszkodzą.Panie V-ce Premierze popieramy zwiastuny poprawy ,ale to światełko tylko w tunelu ciemności( co się teraz pojawia). Czekamy na zdecydowane zmiany konsultowane społecznie z fachowcami z praktyką- z nami ,nie teoretykami (jak powiedział kiedyś jeden dobry szef centrali z duża praktyką , jakbym opierał się na wywodach naukowców teoretyków ,to rozwaliłbym większość podległych firm -razem zatrudnionych było parę tys.ludzi). Ustawa w swobodzie dz.gosp. jak kodeks ma być nadrzędna przewodnia , wszystkie inne przepisy (podatkowe) mają być podporządkowane intencji tej ustawy i być napisane w jej duchu , jako wykonanie zamysłów. Konieczne to jest w czasie ,gdy wchodzi ? CETA, wymagana jest duża konkurencyjność-nawet tych małych zobligowanych zmierzyć się z tymi firmami gigantami USA,Kanady, na otwartym rynku handlu i usług UE. Czas na takie przygotowanie zawczasu warunków prawno-finansowych,podatkowych, budowlanych dla firm - NOWA ZMIANO !. Oczekujemy od rządu rozsądnej mądrej skutecznej pracy ,aby ta praca nam służyła, a nie hamowała rozwój.

    Odpowiedz
  • referendokracja(2016-10-19 12:19) Zgłoś naruszenie 10

    Jak przygotować kury na spotkanie z lisami? Wpuszczając do kurnika lisy trudno spodziewać się, że kury dzięki temu staną się konkurencyjne wobec lisów, zanim zostaną pożarte. Czy CETA lub TTIP zadziałają jak wpuszczenie lisów do kurników? Kto jest na tyle naiwny, by w to wątpić?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!