« Powrót do artykułu

Licytacja za długi bez prawa do ulgi mieszkaniowej

Zwrot środków za lokal sprzedany przez spółdzielnię na przetargu jest dla byłego jej członka przychodem z innych źródeł – orzekł WSA w Gliwicach.

blok mieszkanie nieruchomości

żródło: ShutterStock

Przepis ten zwalnia z podatku przychód uzyskany w związku ze zwrotem udziałów lub wkładów w spółdzielni, ale tylko do wysokości wniesionych udziałów lub wkładów.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • sam(2016-09-08 08:41) Zgłoś naruszenie 11

    Z tą eksmisją rodziny na bruk , bo nie płaciła czynszu za kilka miesięcy , sprawa jest nie jasna. I należy się dokładnie przyjrzeć się nie jasnym przepisom i do końca wyjaśnić czy ktoś nas nie oszukał i okłamał jak przekształcaliśmy i wykupywaliśmy na własność mieszkania lokatorskie , już raz przez nas w całości spłacone zadłużenia do banku , ale w Spółdzielni dalej byliśmy tylko na prawach lokatorskich. : Z UWAGI NA LIKWIDACJE PRZEDSIĘBIORSTW , BRAK ZATRUDNIENIA I BRAK ŚRODKÓW NA OPŁATĘ CZYNSZU . ZASADY BYŁY TAKIE , ŻE BĘDĄC LOKATOREM SPÓŁDZIELNIA MA WPŁYW NA LOKATORA I CZŁ SPÓŁDZIELNI I W RAZIE POTRZEBY BĘDZIE MU POMAGAŁA. NATOMIAST CZŁ Z WYODRĘBNIONĄ WŁASNOŚCIĄ LOKALU I NIERUCHOMOŚCI BĘDĄ MIELI WIĘKSZE PRAWA , GDYŻ W CHWILI ŻYCIOWEGO NIEPOWODZENIA , BRAKU PRACY I OPŁATY ZA CZYNSZ MOGĄ SWOBODNIE MIESZKAĆ W SWOIM LOKALU PRZEZ NAJBLIŻSZE 40 LAT ,NIE SPRZEDAJĄC TYLKO PRZEKAZUJĄC TO Z POWROTEM SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ tj. WYCENIONĄ WARTOŚĆ MIESZKANIA opiewającą na kwotę na rynku 300 000ZŁ : 500 zł czynszu miesięcznie = 600 m-cy : 12 miesięcy = 42 lata lokator miał zagwarantowane prawo mieszkać już jako lokator , bez żadnych konsekwencji i straszenia wywalaniem na bruk. Tak interpretowano przepisy, które były zada- walające obie strony gdyż Spółdzielnia odkupywała na raty od właściciela mieszkanie. 60% mieszkańców dało się przekonać , że warto mieć wykupione mieszkanie własnościowe z wyodrębnioną częścią nieruchomości i mieć zabezpieczona przyszłość. Przez ostatnie 15 lat Spółdzielnie proponowały lokatorom taki wykup , z troską o samych lokatorów. Z tą licytacją mieszkań na przetargach i eksmisję rodziny na bruk , bo nie płaciła czynszu za kilka miesięcy , to Spółdzielnie Mieszkaniowe jest nie do końca tak jak . Jest problem ?

    Odpowiedz
  • sam(2016-09-08 08:59) Zgłoś naruszenie 11

    Jak to się stało , że temat z dnia dzisiejszego jest ze strony usunięty . A warto by było , żeby się ludzie wypowiedzieli . Bo te przepisy faktycznie pomagały oszustom czyścicielom kamienic.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!