« Powrót do artykułu

Z VAT-BUS ucieka nawet 50 mln zł. Celnicy chcą przejąć kontrolę nad tym podatkiem

Celnicy chcą kontrolować podatek od zagranicznych autobusów przejeżdżających przez Polskę. Obecne procedury im na to nie pozwalają. Ministerstwo Finansów zastanawia się nad zmianami.

Wpływy z VAT-BUS*

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wpływy z VAT-BUS*

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Tomasz(2016-08-18 01:37) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny podatek. Gdzie nie spojrzę, gdzie się nie obrócę tam kolejny i coraz to nowszy temat względem podatków. Był taki moment, że przestałem zupełnie rozumieć, który jest na co i za co. Naprawdę trzeba siedzieć w temacie (najlepiej zawodowo) aby płynnie poruszać się po podatkowej fali. Ja akurat z zawodu i z zamiłowania jestem zupełnie kimś innym, więc korzystam z pomocy podatkowej: http://papug.pl/pomoc-podatkowa/ i mam wszystko ładnie i klarownie wyjaśnione oraz nie zaprzątam sobie głowy rozwiązywaniem ,,zagadek” jakim były dla mnie podatki i opłaty.

    Odpowiedz
  • Włodzimierz Nowotarski(2017-11-26 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    Omawiany temat dotyczy przewoźników zagranicznych, Polski przewoźnik ma być zarejestrowany i płacić podatek narodowy na terenie D, A, DK, B,NL, SL, H. Rozlicza to kilka firm w Polsce w Poznaniu, w Gdańsku- taka specyfika zawodowa dedykowana dla przewozu osób.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!