Ulgi podatkowe i świadczenia rodzinne w Polsce i w Europie

Większość krajów UE przeznacza większe fundusze na politykę prorodzinną niż Polska- taki wniosek płynie z raportu opublikowanego przez PwC. Okazuje się, że zwykle skala ulg podatkowych, świadczeń prorodzinnych i szeroko rozumianego wsparcia ze strony państwa idzie w parze wraz ze stanem demograficznym kraju. Jak pod tym względem prezentuje się Polska na tle państw UE?

Dziewczynka ze skarbonką Fot. Shutterstock

żródło: ST

Popularne świadczenia na dzieci

Zasiłek rodzinny stał się niemalże powszechnym świadczeniem w całej UE. W tej kwestii to znów Niemcy najchętniej wspierają rodziny. Przyznają zasiłek rodzinny niezależnie od dochodów, a jego wysokość waha się 265 do 335 euro miesięcznie. Wśród krajów uzależniających ten rodzaj zasiłku od dochodów PwC wymienia m.in. Francję, Grecję, Bułgarię i Polskę. Miesięczna kwota zasiłku w Polsce nie przekracza 31 euro. Rządy państw UE wspierają rodziny także poprzez „becikowe”. Na największą pomoc po urodzeniu dziecka można liczyć w Luksemburgu, Belgii i we Francji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • natan(2016-07-14 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    To dlaczego Ci szaleńcy z OPOZYCJI PO i NOWOCZESNEJ wszystko krytykują to co rząd PIS próbuje robić aby choć w w małej części pomóc rodzinom wprowadzając program 500+ kiedy w krajach całej UE jest tylko kropla w morzu bo sama GP pisze jakie wysokie świadczenia są w innych krajach !!! Po prostu od czegoś trzeba było zacząć a nie pić u Sowy za darmo jak to robiło PO przez 8 lat !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!