Gdzie żyje się najdłużej?

Kobiety na ogół żyją dłużej niż mężczyźni. To tendencja, która utrzymuje się lat i która przestała być zaskoczeniem. Jednak długość życia, zależy także od miejsca zamieszkania, co wykazuje w badaniach Główny Urząd Statystyczny. W jakich województwach żyje się najdłużej? Jak pod względem długości trwania życia Polska prezentuje się na tle Europy?

para dziadkowie emeryt emerytura

żródło: ShutterStock

Żyjemy dłużej

Już w ubiegłym stuleciu zaobserwowano istotny postęp w wydłużaniu się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach. Ta korzystna tendencja utrzymuje się nadal. Począwszy od lat 50., podczas gdy przeciętna długość trwania życia mężczyzn wynosiła nieco ponad 56 lat i kobiet prawie 62 lata, przez kolejne dekady (wówczas długość życia wzrosła o 3 lata), po lata 90. życie Polaków wydłużyło się. Mężczyźni żyją dłużej o 17 lat, a kobiety o ponad 19.

statystyki

Komentarze (3)

 • tak to wygląda(2016-06-03 15:20) Zgłoś naruszenie 30

  Na pewno NIE W POLSCE. Mojej znajomej lekarz w szpitalu powiedział, że się nie opłaca leczyć 74-letniej babci.

  Odpowiedz
 • KLEOPATRA(2016-05-30 17:46) Zgłoś naruszenie 24

  JAK PISZESZ O POLAKACH I DO POLAKÓW TO NAJPIERW NAUCZ SIĘ PISAĆ PO POLSKU ,, POZDRAWIAM REDAKCJĘ ,,, A MYŚLĘ JESZCZE I PYTAM NA WYROST , CZY NIKOMU NIE PRZESZKADZA ??????? ŻE POLACY ŻYJĄ TROSZKĘ DŁUŻEJ.

  Odpowiedz
 • jaro(2016-07-04 06:00) Zgłoś naruszenie 00

  Do kleopatra, jestes analfabeta a chcesz uczyc pisac innych PO POlsku,napisalas wszystko z duzej litery bo sama nie wiesz co idzie z malej a co z duzej i w dodatku nie w temacie wiec smie sadziec ze jestes psychicznie chora,proponpwalbym leczenie w osrodku zamknietym

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!