« Powrót do artykułu

Morawiecki: Rząd zastanawia się nad jednolitą stawką daniny na ZUS, NFZ i PIT

Rząd zastanawia się nad wdrożeniem jednolitej stawki dla wszystkich danin typu ZUS, NFZ i PIT – poinformował wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Dodał, że wprowadzenie tego rozwiązania nie nastąpi w ciągu paru miesięcy.

kalkulator rozliczenia

żródło: ShutterStock

Rząd zastanawia się nad jednolitą stawką daniny na ZUS, NFZ i PIT

statystyki

Komentarze (3)

 • Obserwator(2016-05-24 10:43) Zgłoś naruszenie 00

  Czy nie warto, Panie Ministrze, włączyć do tej jednolitej daniny tzw. opłatę audiowizualna na radio i TV? Znakomicie uprościłoby to system i było znacznie tańsze w poborze niż pomysły Pana Czabańskiego

  Odpowiedz
 • EWA(2016-05-30 18:19) Zgłoś naruszenie 00

  Kłamcy! Wprowadzając ten podatek unikną podwyższenia kwoty wolnej od podatku, za to zwiększą podatki podatnikom bez przywilejów, ale rolników nie dotkną! Bo rolnik przecież nie płaci PIT - więc nic by na kwocie wolnej od podatku nie zyskał. Za to podatnicy bez przywilejów będą bardziej obciążeni, w dodatku ich emerytura nie będzie powiązana z wpłaconą składką emerytalną. Przekręt, aby nie widziały gały, gdzie się pieniądze podziały, pod hasłem: "wszystko dla pasożytów!" Jeszcze tak dalej i PIS się obudzi bez wyborców - zostaną tylko ci, co skorzystali na 500+ bez podatku.

  Odpowiedz
 • Detrytus (2016-05-23 22:26) Zgłoś naruszenie 02

  Czytajcie między wierszami. Mówiąc "w inny sposób pozycjonuje kwotę wolną od podatku" mają na myśli zlikwidowanie tej kwoty. A co obiecywali? Że podniosą. Kłamcy i złodzieje z PiSu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!