« Powrót do artykułu

Patologie w akcyzie to kolejny problem dla państwa. Winny węgierski spirytus

Budżet traci na akcyzie od papierosów 3 mld zł rocznie, od alkoholu – 2 mld zł, a od paliw – 1,5 mld zł. Luka w tym podatku wynosi więc 6,5 mld zł rocznie. Po odniesieniu tych strat do liczby podatników akcyzy (ok. 2 tys.) okazuje się, że jest to znacznie gorszy wynik dla państwa niż w VAT (gdzie jest ok. 2 mln podatników, a luka wynosi ok. 50 mld zł) – wskazywał Szymon Parulski, doradca podatkowy z kancelarii Parulski i Wspólnicy podczas wczorajszej konferencji „Efektywna walka z szarą strefą w akcyzie – 2017 r.”.

podatki, formularz, kalkulator

żródło: ShutterStock

Eksperci i branże postulują więc zmiany w prawie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • P.Zalewski co pan za bzdury piszesz,kto by chciał.(2016-05-15 17:49) Zgłoś naruszenie 10

    z przemytników odkarzać hektolitry spirytusu.Spirytus o nazwie "ślepotka"jest rozprowadzany po melinach już 25 lat,ktoś na górze czerpie z tego potężne pieniądze a budżet na tym traci.Albo nałożyć wysoką akcyzę na ten spiryt,albo nałożyć wysokie grzywne na meliniarzy którzy wytruwają już i tak upadłe społeczeństwo,przez to draństwo i służba zdrowia ponosi wysokie koszty leczenia tzw."szuraków" z nazwy szurania się na sztywnych nogach gdyż to wyniszcza układ nerwowy.Nikt z ty nic nie robi.Poprostu żle !!!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!