Najważniejsze informacje o PIT w 2016 roku


Ordynacja podatkowa, stawka preferencyjna, ulgi podatkowe czy korekta PIT to hasła, których znajomość ułatwi podatnikom rozliczać się z fiskusem. Od stycznia obowiązek podatkowy stał się łatwiejszy ze względu na rozpatrywanie spraw przez urząd na korzyść podatnika. Jednak w 2016 roku trzeba będzie zmierzyć się także z zaostrzonymi warunkami stosowania stawki preferencyjnej czy surowszymi karami za niedopełnienie obowiązków skarbowych.

Kalendarz

żródło: ShutterStock

Kalendarz podatnika: Do kiedy składać PIT w 2016 roku?

Zeznanie roczne mają obowiązek złożyć wszystkie osoby, które w 2015 roku uzyskały przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Odpowiedni formularz PIT można dostarczyć osobiście składając druk w Urzędzie Skarbowym, wysyłając dokument drogą elektroniczną lub tradycyjnie drogą pocztową (za pośrednictwem Poczty Polskiej lub Polskiego Urzędu Konsularnego). Część podatników musiała rozliczyć się z fiskusem już w styczniu i w lutym, jednak znaczna większość, będzie musiała to zrobić do 2 maja br.

Do kiedy złożyć PIT 2015? Co grozi za niedotrzymanie terminu?>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!