« Powrót do artykułu

Krempa: Zmiany w CIT. Dużo obowiązków, jeszcze więcej emocji

Jeśli ten projekt ma zwiększyć dochody budżetu, a przy tym nie zaszkodzić przedsiębiorcom i poprawić skuteczność fiskusa rozumiem, że taki jest cel, to trzeba nad nim jeszcze popracować.

finanse, kalkulator

żródło: ShutterStock

Projekt zmian w CIT przewiduje wiele rozwiązań, które mają na celu zmniejszenie luki w CIT

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • sn(2015-11-09 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    Wg info mediów to ten projekt idzie w kierunku bocznym nie tym aby skutecznie zablokować wypompowywanie kasy na raje podatkowe za 1-2 % z CIT 8 19%+19 & diwid. za miast tu w kraju gdzie powstał dochód zapłacić 38 % jak płacą krajowe nasze Spółki , giganci jak banki, hipermarkety, korp. finansowe (OFE) wyprowadzają kasę z CIT- 8 I VAT-7 poprzez karuzelę firm . Powinien być zapis w przepisach podatkowych ,że płaci się podatki w miejscu dochodu dla tego Państwa- skończyłoby się krętactwo (przerzucanie podatków na Cypr, Kajmany, Luksemburg itp). Nowy rządzie czekamy na takie działanie i skuteczne, bez bicia piany, ten projekt nowy to dołoży naszym małym firmom dodatkowy podatek (one i tak ledwo żyją) , a ci bogaci CIT -8 i karuzelę VAT będą dalej prowadzić !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!