« Powrót do artykułu

Konstytucja nie zna takiego źródła prawa, jak ministerialne interpretacje

- Prawidłowo rozumiana interpretacja nie może obowiązywać od jakiegoś terminu, ponieważ nie jest tworzeniem prawa, tylko wyjaśnianiem jego treści - mówi prof. Hubert Izdebski.

Podatki

żródło: ShutterStock

Problem leży w tym, że nie zostało do końca jasno określone, za jakie czynności funkcjonariuszy publicznych należy się VAT, a za jakie nie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • żarliwy katolik(2015-09-16 08:49) Zgłoś naruszenie 00

  Vat będzie płacił dłużnik. A kto ma zapłacić ?

  Odpowiedz
 • q(2015-09-16 08:57) Zgłoś naruszenie 00

  W Polsce jest mnogość różnorodnych przepisów, interpretacji uznaniowych, z reguły niestety na niekorzyść obywatela, niektórzy mają w tym interes, by obywatel nie miał wystarczająco pieniędzy, bo jak wiadomo te służą do niemal wszystkiego a ceny wokół , przeciętny i używany jeszcze samochód podają kilkadziesiąt tysięcy, pytam co trzeba robić i gdzie, by na to zarobić, bo prawie wszyscy i przez wszystkich są krytykowani, autorytetów wygląda, że brak, jest dążenie za pieniądzem i majątkiem, którego nieliczni mają dostatek, chyba kosztem ubożenia większości !

  Odpowiedz
 • Vox61(2015-09-16 10:05) Zgłoś naruszenie 00

  Konstytucja zapewnia Polakom wszystko co najlepsze chyba ..., że inne przepisy nie stanowią o tym inaczej inaczej.

  Odpowiedz
 • ciekawy(2015-09-16 12:03) Zgłoś naruszenie 00

  No ciekawe spostrzezenie oczywistosci o ktorej nikt juz nie pamietal , czyli komornicy musza pokorygowac swoje rozliczenia piec lat wstecz dopisujac vat ?

  Odpowiedz
 • ciekawy(2015-09-16 12:07) Zgłoś naruszenie 00

  Rzucilem okiem na googla i widze ze to wynik zmiany interpretacji ogolnej z 2004 roku wiec wszystko normalnie .no moze oprocz tego ze pogrywanie z podatnikiem .brzydko sie bawia w tym mf.

  Odpowiedz
 • ciekawy(2015-09-16 12:12) Zgłoś naruszenie 00

  Panie profesorze, prawo jak mowi ze czarne jest biale to jest biale a interpretacja daje ochrone tym co sie do niej stosuja i taka jej rola w prawie, nawet jak zle zinterpretowali to rob jak chca to ci krzywda sie nie stanie , taki tego sens .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!