« Powrót do artykułu

Wątpliwości będą rozstrzygane na korzyść nie tylko podatników

W przypadku różnych wyników wykładni przepisów prawa podatkowego organ podatkowy będzie przyjmował wykładnię korzystną dla strony postępowania – taka treść zasady in dubio pro tributario została włączona jako poprawka przez posłów sejmowej podkomisji do monitorowania systemu podatkowego do rządowego projektu nowelizacji ordynacji podatkowej (druk nr 3462).

 • Wyrzucono zaś konkurencyjną propozycję z projektu prezydenta (druk nr 3018). Zmiany musi teraz zatwierdzić Sejm. To formalność, bo za taką wersją zasady in dubio opowiedziało się Ministerstwo Finansów.
statystyki

Komentarze (5)

 • sa(2015-06-26 08:40) Zgłoś naruszenie 00

  Widać ile zamotali POparciPSL MF, Sejm , w tych interpretacjach ,że sami się gubią. Ile firm i osób poniosło starty , stresy(cały czas Obywatel jest niepewny czy nie jest przestępcą przez 20 lat, jak tęgie głowy prawne-podatkowe się gubią lub rozbieżnie interpretują, a to ma rozumieć przeciętny Kowalski, dlatego Prezydent wniósł konkretną poprawkę bez jeszcze dalszego kręcenia ) , likwidacja firm, etatów. Konieczny będzie zwrot tych kosztów strat ,poniesionych przez manipulowanie interpretacjami ważniejszymi od prawa- intencji Ustawy.Tak rządzili przez 8lat ,nie mieli czasu na solidną pracę i uczciwe prawo , nawet nie zauważyli ,że wyprowadzano bez podatków u nas , co roku przez 7 lat po ok.80 mld CIT8 -19%+19%przez firmy-korporacje zagraniczne , na ścieżce unikania opodatkowania-płacąc w rajach 1-2% !!! Takie nam zgotowano Państwo Prawa.

  Odpowiedz
 • Znowu zawijają prawo jak świstak w sreberka...(2015-06-26 10:37) Zgłoś naruszenie 00

  Ja też kiedyś w mataczącej prokuraturze, która umorzyła sprawę "ze względu na szeroko pojęte dobro wymiaru sprawiedliwości" dowiedziałem się, że jako poszkodowany nie jestem stroną postępowania. Znowu po wyjściu z jednego g... wdepniemy w następne.

  Odpowiedz
 • Skąd my to znamy ???(2015-06-26 10:43) Zgłoś naruszenie 00

  "... lub czasopisma"

  Odpowiedz
 • Bert(2015-06-28 22:30) Zgłoś naruszenie 00

  Na korzyść podatników bogatych i obstawionych prawnikami. Zwykli podatnicy złożą się na te ulgi dla zamożnych.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-06-26 18:50) Zgłoś naruszenie 00

  Jeśli są "różne wyniki prawa " , to znaczy , że jak kradli , taki i dalej kraść zamierzają .
  Koniaczek ?
  Goldwasser ?
  Moskowskaja ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!