« Powrót do artykułu

NIK: Fiskus nieskutecznie walczył z transferem dochodów firm za granicę

"Urzędy kontroli skarbowej oraz urzędy skarbowe nie przeprowadziły wystarczających działań, które skutecznie zapobiegłyby uchylaniu się od opodatkowania przez podmioty z udziałem kapitału zagranicznego, poprzez transferowanie dochodów poza polski system podatkowy" - podkreśliła w opublikowanym środę raporcie Najwyższa Izba Kontroli (NIK).

podatki, finanse, świat

żródło: ShutterStock

NIK zarzuciła fiskusowi, że rzadko kontroluje firmy działające w skali międzynarodowej, bo urzędnicy koncentrują się na zwalczaniu nieprawidłowości w podatku od towarów i usług (VAT).

statystyki

Komentarze (4)

 • sa(2015-06-24 09:55) Zgłoś naruszenie 00

  Przez tyle lat (ok.7 ) unikano opodatkowania na zasadach ogólnych podatku dochodowego CIT 8 +dywidenda tj.19%+19%=38%,pozwalano pompować na raje(Kajmany,Luksemburg itp) gdzie płacono tylko 1-2% i dobrze żyli cwaniacy !!! U nas państwo(MF) zdzierało z tych maluczkich a rekinów (hipermarkety,banki,korporacje finansowe zagr.) dziwnym trafem omijało i POparci przepuścili ok.45 mld rocznie przez ok. 7 lat =ok.300mld . Tak rządzili , te małe firmy nasze gnietli ,nawet zmieniając interpretacje wstecz, doprowadzali do ruiny, likwidacji miejsc pracy.
  Tym zagr. dawali preferencje, ulgi itp. a naszym zdzierali ostatnią koszulę (info media) , Oni chcą dalej nami tak rządzić . Wyborcy czas powiedzieć ,dość , basta !!!

  Odpowiedz
 • +(2015-06-24 11:10) Zgłoś naruszenie 00

  ...to w Sejmie,Senacie,Rządzie RP są Polacy czy obcokrajowcy z polskim obywatelstwem?

  Odpowiedz
 • sa(2015-06-25 12:22) Zgłoś naruszenie 00

  Poprawka , dziś SE 25.06.15r po kontroli NIK podaje,że wyprowadzano dochody przez korporacje zagraniczne od nas poprzez raje podatkowe na skalę znacznie większą kwotę sięgającą ok. 80mld .Gdzie był Rząd ???!!! ,czy liczy na dobre korytka w UE jak główny zamiatacz afer. Czy za tym kryje się wielka afera ,krętactwo finansowe i wielka kasa dla tych niby ślepych. Naszych lud i firmy gnietli pokrętnymi przepisami (interpretacjami MF chociażby wiążącymi często wstecz !!!), aby dopiąć budżet i tak dziurawy ,deficyt RP -zegar, dobija do 1 bln .Tu nie ma pieniędzy na szpitale, przychodnie- kolejki >pielęgniarki, refundacje biednym em.rent.w aptekach , godne emerytury (zadołowane przez lata !!!) , policję,wojsko- obronę,straż pożarną, drogi, podatki prorozwojowe dla małych firm-ulgi , badania naukowe >nowoczesne technologie itp.Przecież Ci bogacze z tego i korzystają u nas i my musimy do nich dopłacać- o zgrozo !!!. Oni POparciPSL chcą dalej tak rządzić,nie wyciągają wniosków ( nie ukarali dotkliwie ze zwrotem naciągniętych naszych kwot od wszystkich złodziei ,aferzystów, krętaczy w tym zagranicznych unikających płacenia u nas na równi z nami podatków firm tj.CIT 8 19%+19 %.W tym czasie sami żarli,pili ,rozpasali się za nasze ,karty RP >na wysokich pensyjkach (20-50-100-200tys,kilometrówki ) .Twierdzili , że RP to tylko teoretyczna, kamieni kupa itp,przecież Oni "na to zapracowali" ,ile bezczelności ,buty jest w nich !!!

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-06-24 21:55) Zgłoś naruszenie 00

  Przepis na "nieskuteczną walkę z transferem ..." :
  1. Napisz (u Modzelewskiego) , ustawkę o VAT . - i inne ustawki POdatkowe .
  2. Kręć lody na tych ustawkach (na POciotkach , na POzorantach , na kim chcesz) .
  3. Urzędników napuść na wolnych strzelców , którzy się podłączyli do interesu i na drobnych przedsiębiorców .
  Nie zapomnij o sowitej prowizji od jumy .
  4. O nic się nie martw - na przywódców zawsze będą stawiani idioci - POżyteczni też , oraz nasze słupy .

  Koniaczek ?
  A może coś koszernego ?
  O halal , póki co , nie pytaj .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!