« Powrót do artykułu

Nowelizacja ustawy hazardowej uchwalona

"Celem przedłożenia rządowego jest umożliwienie prowadzenia działalności przez spółki akcyjne lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością albo działające na zasadach właściwych dla tych spółek posiadające siedzibę na terytorium państwa członkowskiego UE lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu" - mówił, przedstawiając projekt, sprawozdawca Komisji Finansów Publicznych Jacek Brzezinka (PO).

Hazard

żródło: ShutterStock

Ustawa o grach hazardowych została uchwalona w ekspresowym tempie w wyniku afery hazardowej, która wybuchła w 2009 roku.

statystyki

Komentarze (2)

 • SureBety.PL(2015-06-12 13:43) Zgłoś naruszenie 10

  Czyli:
  1. Minister Finansów będzie teraz decydował o tym co jest grą losową a co nie.
  2. Doprecyzowanie opodatkowania.
  3. Nie trzeba zakładać oddziału w PL, wystarczy kontakt do przedstawiciela w PL. Konieczność posiadania PL koncesji nadal obowiązuje.
  4. Nowelizacja nie została notyfikowana w Komisji Europejskiej mimo wielu zmian jakie wprowadza.
  5. Resort Finansów nie ujawnił uwag Komisji Europejskiej - zdaniem posła Artura Górczyńskiego z SLD - a tylko stanowisko resortu na temat tych uwag. Ograniczono posłom dostęp do informacji i na ten podstawie mieli głosować.
  6. Osoba odpowiedzialna za ustawę hazardową - Jarosław Neneman - zapewnił, że projekt nie wymaga ponownej notyfikacji.
  7. Nowelizacja została znów, jak w 2009 roku, uchwalona bez konsultacji z ekspertami branży hazardowej, a przynajmniej nikt nie podał do publicznej wiadomości tych ekspertyz.
  8. Jestem jeszcze ciekaw jak nowela odnosi się do tego, bo nie wiem (wypowiedź z 2013 lub 2014 roku):

  Resort [Ministerstwa Finansów] chce wyraźnie dopuścić możliwość prowadzenia w Polsce działalności hazardowej przez spółki akcyjne i z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. Przepisy zakazujące im prowadzenia w Polsce tego typu działalności, w sposób oczywisty dyskryminują zagranicznych bukmacherów, a to jest niezgodne z prawem unijnym.

  Odpowiedz
 • jkordian(2017-03-30 00:53) Zgłoś naruszenie 01

  przyjdzie pora by zgrilowac tez kaczora

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!