Sprawdź jakie zmiany w VAT czekają cię w 2015 roku

1 lipca 2015 roku w życie wejdą przepisy, zgodnie z którymi zmianom ulegnie sposób płacenia VAT. Najbardziej odczują to osoby stosujące odwrotne obciążenia w transakcjach, korzystające z ulgi na złe długi i handlujące towarami wrażliwymi.

Zmiany w VAT 2015

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Reverse charge mechanism (odwrotne obciążenia w transakcjach) a zmiany w VAT

Pierwszym przepisem, który zmieni się 1 lipca 2015 roku będzie odwrotne obciążenie w transakcjach krajowych, czyli reverse charge mechanism. VAT w związku z tym prawem zazwyczaj płacą dostawcy i osoby świadczące usługi. Jakie zmiany czekają podatników od 1 lipca? Zmienią się przede wszystkim rozliczenia związane z rozliczeniem podatku od krajowych dostaw. Do tej pory, przepisy o VAT nie objaśniały dokładnie znaczenia rejestracji dla celów VAT nabywców, a podatki w ten sposób rozliczali nie tylko nabywcy zarejestrowani jako podatnicy VAT, ale też podatnicy VAT zwolnieni oraz niezarejestrowani. Latem przepisy obejmą wyłącznie nabywców, którzy są zarejestrowanymi podatnikami VAT czynnymi.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!