« Powrót do artykułu

Zwrot 75-proc. podatku bez odsetek

Kto zapłacił daninę na podstawie niekonstytucyjnego przepisu obowiązującego w latach 1998–2006, nie ma prawa do oprocentowania. Tak wynika z wczorajszego wyroku NSA

pieniądze, złotówki

żródło: ShutterStock

Sąd orzekł, że ordynacja podatkowa nie przewiduje oprocentowania nadpłaty, jeśli została zwrócona w ciągu 30 dni od daty wydania decyzji określającej jej wysokość.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • wiatr(2015-03-28 09:28) Zgłoś naruszenie 00

  W kilku miastach oddali z oprocentowaniem m.in. w Warszawie i Szczecinie.

  Odpowiedz
 • jarek(2015-03-27 09:36) Zgłoś naruszenie 00

  A co na to Pan Tomasz Rolewicz z EY i Dariusz Malinowski z KPMG.W artykule "Fiskus znalazł sposób na tanie kredytowanie budżetu" pisali,że odsetki się należą.

  Odpowiedz
 • Anna(2015-03-26 12:37) Zgłoś naruszenie 00

  Chociaż Polska i należy do UE, to w niczym nie przypomina większości krajów, którzy też należą do Unii.
  W odróżnieniu od wielu rozwiniętych krajów UE (Niemcy, Czechy, Francja) w Polsce panuje bałagan i zacofanie w każdej dziedzinie - w oświacie, służbie zdrowia... i tak dalej. Prawo w tym kraju, mało że zacofane, nie pasujące do europejskich realiów, to skonstruowane w taki sposób ażeby obywatel czuł się zaszczuty, zastraszony, miał świadomość własnej nikczemności nawet w porównaniu z kiepsko wykształconym urzędnikiem z byle urzędu.
  Dlatego aż tylu ludzi w różnym wieku opuszcza kraj, twierdząc że nie da się w Polsce ani pracować, bo pracy nie ma i płace przeważnie żadne, ani prowadzić własny interes, bo nie ma do tego warunków. Czech już dziś zasługują na miano rozwiniętego kraju EU, Polska niestety NIE i sądząc po jakości jak moralnej tak i profesjonalnej poszczególnych rządów - jeszcze długo nie, a może i nigdy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!