« Powrót do artykułu

Co robić, gdy fiskus wzywa do wyjaśnień podatkowych

Urząd skarbowy wezwał mnie do złożenia wyjaśnień w sprawie zobowiązań podatkowych za trzy poprzednie lata. Łzy napłynęły mi do oczu, jak to zobaczyłam. Najgorzej, że nie wiem, o co chodzi i czego mam się spodziewać. Dwa lata temu otrzymałam darowiznę, ale zapłaciłam podatek, rok temu wzięłam kredyt na mieszkanie, niedawno kupiłam samochód, ale moja pensja na to pozwala. O co może im chodzić – zastanawia się pani Dorota. – Jestem wściekła, bo wezwanie odebrała moja mama. Gdybym to ja była w domu, na pewno znalazłabym sposób, żeby nie przyjąć tego listu. Teraz zastanawiam się, co by było, gdybym tam nie poszła. Mama ma już swoje lata, mogła przecież zapomnieć... 

 • Podatki
statystyki

Komentarze (5)

 • sn(2015-02-19 07:36) Zgłoś naruszenie 00

  Mld dochodów CIT przerzucane były (ok.45 rocznie przez lata) do rajów podatkowych za 1-2% (Kajmany, Cypr,poprzez Luksemburg itp) i nikt tego nie ścigał szanowne organy, a tu maluczkiego z ludu (choć nie pochwalam tego , metody krętactwa unikania) dorywa się i były fakty ,że całe firmy te same organy niszczyły -info media.Nic ,że nawet później sąd uchylił zdarzało się po latach te decyzje ,ale firmy nie ma lub w ruinie , etaty przepadły a ludzie poszli na bruk .Nikt nie poniósł kary stosownej itp.Państwo ma być przyjazne pomagać w wyjaśnianiu prawa, pisać prawo klarownie ( nie zagmatwane ,że sądy się gubią i prawnicy) a nie jasności interpretować na korzyść Obywatela .Przecież mamy takie prawo ,aby Ci co rządzą 7 lat (POparci) wreście zaczęli dla nas dobrze pracować!!!

  Odpowiedz
 • Majatki resortowych dzieci POkontroli ? (SG)(2015-02-19 08:13) Zgłoś naruszenie 00

  Jakos nikt nie kontroluje,zadne urzedy skarbowe rzadowych przestepcow POlszewikow,PSL (Przestepczej Sitwy Paskudnej),SLD PZPR,Palikociarni ?
  Tylko jeden przyklad,mieszkam na Florydzie,tu przestepcy PO maja wlasne posiadlosci,przeciez placi sie podatki,skad oni maja ? Przyklad,jednym z tych przestepcow jest PO-lowiec niejaki minister Drzewiecki,ktorego zona "dorabiala" sobie kolezanka drugiego ministra,kradly futra I zostaly zatrzymane przez polycje ameryanska.Dla "niewierzacych" prosze wpisac w wyszukiwarke "zona Drzewieckiego kradla futra w USA".
  Jakos nikt nie pyta,skad maja te lajdaki I skad maja majatki ich resortowe dzieci ?

  Odpowiedz
 • ocalały z watahy(2015-02-16 21:04) Zgłoś naruszenie 00

  Kazdy uczciwy czlowiek po orosty stawi sie na wezwanie, tak jak zatrzyma samochód do kontroli drogowej. Oszust, złodziej, krętacz biega po adwokatach i do gazet, a na wezwanie Policjimna drodze przyspiesza taranując radiowóz. Dla kogo Redakcja pisze takie kretyńskie artykuły?

  Odpowiedz
 • Prokurator(2015-02-16 21:39) Zgłoś naruszenie 00

  Przyznała, że gdyby to ona otworzyła listonoszowi, to świadomie i z premedytacją utrudniałaby postępowanie poprzez unikanie odbioru korespondencji. Czy Redakcja zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa podając dane tej osoby dla której budżet jej własnego państwa jest wrogiem?

  Odpowiedz
 • Sanosis(2015-02-16 23:48) Zgłoś naruszenie 00

  Najgorsze co można zrobić to unikać kontaktu z urzędem lub wierzycielem... a najlepiej zadzwonić w godzinach pracy urzędu i ustalić o co chodzi - najczęściej okaże się, że sprawa jest błaha, a czasem (ale rzadko) to pomyłka. Najczęściej wystarczy wysłać pismo z wyjaśnieniem, czasem dołączając kopie dokumentów, które interesują urzędnika - i obie strony będą zadowolone.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!