« Powrót do artykułu

TSUE rozstrzygnie, czy trzeba zapłacić VAT od środków trwałych przy likwidacji

Czy po zamknięciu działalności trzeba zapłacić podatek od pozostałych w niej środków trwałych, jeśli upłynął już 5- lub 10-letni okres korekty podatku naliczonego?

Podatki

żródło: ShutterStock

NSA uznał, że rozwiązanie tej sprawy wymaga wykładni prawa unijnego – art. 18c i art. 157 dyrektywy o VAT, których odpowiednikami są polskie przepisy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!