« Powrót do artykułu

Podatek od nieruchomości 2015. Ile zapłacimy?

Podatek od nieruchomości musimy płacić za samo posiadanie gruntów, budynków lub budowli. Każda gmina sama ustala stawki tego podatku na swoim terenie. Nie mogą być one jednak wyższe od określonych w ustawie. Podatek płaci się w 4 ratach do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada.

dom, nieruchomości

żródło: ShutterStock

Podatek od nieruchomości musimy płacić za samo posiadanie gruntów, budynków lub budowli.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • mail925(2014-12-28 16:23) Zgłoś naruszenie 10

  Tytuł wskazywał, że w artykule będą podane nowe stawki. Trzeba było podać te maksymalne ustawowe a nie czytelników oszukiwać!!

  Odpowiedz
 • prorok(2015-01-01 12:47) Zgłoś naruszenie 00

  Proponuje zwiększyć podatki i zmniejszyć najniższą krajową do 650zł bo trzeba wypłacić urzędnikom, czternastki i piętnastki, lekarzom zapewnić min 25tys miesięcznie, poprawić 100% reszcie budżetówki.

  Odpowiedz
 • kola(2014-12-28 20:48) Zgłoś naruszenie 00

  Niektóre polskie masta czy gminy zrezygnowały z podatków od nieruchomości i w ten sposób sciągnęły do siebie tyle firm , że skończył się problem z bezrobociem a 8% podatku od firm przyniosło większe dochody niź wcześniej zbierane podatki od nieruchomości . Poza tym ludzie jak mają pracę to nie trzeba ich dofinansowywać.
  Tymczasem wiele miast czy gmin , w krórych jest olbrzymie bezrobocie a na ich terenie są specjalne STREFY EKONOMICZNE łupi maksymalnymi podatkami te firmy które jeszcze ledow zipią jednocześnie zwalniając z podatków te ( głównie zagraniczne) ze specjalnej strefy ekonomicznej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!