« Powrót do artykułu

Czynsze dzierżawne za grunty pod farmy wiatrowe nie są zwolnione z PIT

Wypłacane rolnikom świadczenia w związku z dzierżawą gruntów pod budowę farm wiatrowych nie mają charakteru odszkodowania.

energia odnawialna, wiatraki, energetyka

żródło: ShutterStock

Wiatraki

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • Bobi.(2014-01-22 08:45) Zgłoś naruszenie 00

  Przecież to nasze "kochane " państwo- a szczególnie te "pijawki" które nim rządzą to chętnie by nam wyrwały wnętrzności razem z płucami jakby mogły to zrobić i to sprzedać gdzieś za pieniądze.
  To jest chory kraj . Aktualnie teraz już ustawiają się w kolejce po intratne stołeczki w Unii Europejskiej - a obywatela doi się ile można.

  Odpowiedz
 • Tut-nick.(2014-01-22 17:22) Zgłoś naruszenie 00

  Tzw. ,,wiatrak" swój zasięg roztacza na kilkadziesiąt hektarów wokoło. Ogranicza możliwość postawienia swojego wiatraka na 100 % wszystkim właścicielom pól na owym obszarze. Z tego powodu to im wszystkim należą się wszystkie pieniądze odwiatrakowe, (ok. 600-700 zł do hektara). Także tym , któży doznawaliby jakichkolwiek uciążliwości, dzwięki, ograniczenia inwestycyjne, itp. Co do odległości, to proste pryncypium; najpierw w miejscach odległych, bezspornych, a potem w ciągu kilku lat jak sobie ludzie pozwoliliby, w demokratycznych wyborach głosując. pis w swoiich propozycjach zachaczył o odległość 3 km. , to chyba będzie powodem odrzucenia pisowskigo projektu, blage robią. Skandalem jest oo że urzędnicy panoszą się na prywatny h polach, chłopstwo na to pozwala, i brak demokratycznych możliwości decyzyjnych (głosowanie przez właścicieli pól ).

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!