Największe atrakcje turystyczne w Portugalii

Serwis TripAdvisor zebrał opinię turystów z całego świata, którzy dokonali wyboru największych atrakcji turystycznych w Portugalii. Zobaczcie, które portugalskie miasta i zabytki cieszą się największą popularnością wśród turystów.

  • 10. miejsce: Pałac Monserrate – pałac został wybudowany przez angielskiego milionera Francisa Cooka w niezwykłej Sintrze. Pałac jest położony w romantycznym i zapierającym dech w piersiach ogrodzie, który obecnie jest jednym z najbogatszych ogrodów botanicznych w całej Portugalii.
  • 9. miejsce: Pałac Narodowy w Sintrze – położony w centrum miasta, idealne zachowany, z pięknymi wnętrzami co roku przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata.
  • 8. miejsce: Stacja Bento w Porto - Stacja została oddana do użytku w 1916 roku. Najbardziej znana jest ze swoich malowideł naściennych i azulejos (cienkich ceramicznych płytek) przedstawiających historię Portugalii.
  • 7. miejsce: Klasztor Hieronimitów – położony w Belem, jednej z dzielnic Lizbony, został wybudowany w XVI wieku, jako dziękczynienie za szczęśliwą wyprawę Vasco da Gamy do Indii. 13 grudnia 2007 r., podczas szczytu Unii Europejskiej, na terenie klasztoru podpisano formalnie tzw. Traktat Reformujący Unię Europejską, odtąd nazywany Traktatem Lizbońskim.
  • 6. miejsce: Convento de Cristo – portugalska siedziba Templariuszy i Zakonu Chrystusowego. Zespół klasztorny położony w miejscowości Tomar, jest klasycznym przykładem sztuki manuelińskiej. Od 1983 roku klasztor znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
  • 5. miejsce: Kolejka linowa w Funchal na Maderze – 15 minutowa podróż ze starej części Funchal do Monte dostarcza turystom niezapomnianych widoków na zatokę Funchal.
  • 4. miejsce: Zamek św. Jerzego w Lizbonie – wybudowany przez Maurów w XII wieku w najstarszej dzielnicy Lizbony – Alfamie. Obecnie zamek jest jedną z większych atrakcji turystycznym portugalskiej stolicy, a z jego murów roztacza się bardzo ładny widok na miasto.
  • 3. miejsce: Most Dom Luis I – wizytówka portugalskiego Porto. Dwukondygnacyjny stalowy most wybudowany w drugiej połowie XIX wieku jest obecnie wizytówką miasta.
  • 2. miejsce: Pałac Pena – położony w Sintrze, jest jedną z najbardziej widowiskowych portugalskich wizytówek. Został wybudowany w latach 40-tych XIX wieku na miejscu XV-wiecznego klasztoru Hieronimitów. Pałac wygląda jak skupisko różnokolorowych kopuł, wież i krętych schodów. Niezwykła ilość ozdób, zdobień, brama wejściowa wybudowana w pseudomanuelińskim stylu jednym się podoba, innym zupełnie nie przypada do gustu. Jedno jest pewne, będąc w Portugalii warto na własne oczy przekonać się, jak wygląda Pałac Pena.
  • 1. miejsce: Quinta da Regaleira – pałac pełen symboli i niezwykłych metafor wraz z przylegającym pięknym ogrodem, wpisany jest na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Artykuły powiązane

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!