« Powrót do artykułu

Nawet kilka lat po zamknięciu firmy fiskus upomina się o podatek od sprzedaży nieruchomości

Nawet kilka lat po zamknięciu działalności urząd upomina się o podatek przy sprzedaży nieruchomości wykorzystywanych do jej prowadzenia. Na szczęście nie dotyczy to mieszkań.

Podatki, pieniądze

żródło: ShutterStock

Podatki

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • skonfudowany(2013-09-02 14:21) Zgłoś naruszenie 10

  A gdzie tu państwo obywatelskie ? Przepisy powinno się interpretować zawsze z korzyścią dla podatnika. Jeśli komuś minęło 5 lat od zakończenia działalności to na jakiej podstawie nalicza się podatek od sprzedaży ? Dlaczego różnicuje się grunty, mieszkania i budynki ? To wszystko jest niespójne. A poza tym, jeśli ktoś zakończył działalność to majątek firmy stał się jego majątkiem osobistym i powinien być zwolniony od podatków. Zresztą tak jak każdy inny majątek osobisty, jeśli minęło 5 lat od nabycia. Po co tu kombnować ?Kłania się Strasburg .

  Odpowiedz
 • jan(2013-09-02 20:44) Zgłoś naruszenie 00

  Czyli morał z tego jest taki: jak chcesz sprzedać mieszkanie to zawieszasz lub zamykasz działalność na miesiąc i ponownie otwierasz i jest ok!

  Odpowiedz
 • behind(2013-09-03 07:17) Zgłoś naruszenie 00

  nigdy działalności w pomrocznej

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!