« Powrót do artykułu

Gospodarka w Polsce zwalnia, dochody milionerów spadają

Krezusów żyjących w Polsce jest o prawie trzystu mniej niż w 2011 roku. Dosięgnął ich kryzys.

Osoby zarabiające powyżej 1 mln zł rocznie

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Osoby zarabiające powyżej 1 mln zł rocznie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (9)

 • realista(2013-07-22 08:31) Zgłoś naruszenie 00

  "milioner zarobił tam 45,5 mln zł i zapłacił 2,9 mln zł podatku" - czyli zapłacił 6.4%. Jak jest to możliwe, jeśli najniższa stawka wynosi 18% (CIT 19%)? Gdyby to była wygrana w totolotka, to zapłaciłby 10%.
  Inna sprawa, że na czele tej listy są, nie tylko w odczuciu społecznym, złodzieje, czyli prezesi banków, OFE i spółek skarbu państwa, czyli za pierdzenie w stołek zarabia się miliony /np. jak były, nieudolny minister skarbu/.

  Odpowiedz
 • dede(2013-07-22 09:31) Zgłoś naruszenie 00

  Jaki podatek,z skąd oni mają w Polsce taki podatek 6,4%

  Odpowiedz
 • Spostrzegawczy(2013-07-22 10:24) Zgłoś naruszenie 00

  "Rekordzistą jest przedsiębiorca, który zarobił niemal 685 mln zł i zapłacił prawie 28 mln zł podatku.
  "
  Dlaczego zapłacił podatek w wysokości TYLKO 4%?
  A biedacy zarabiający najniższa krajowa pensję muszą płacić 18% !!!
  Taka jest ta Polska tuskowa.

  Odpowiedz
 • Janusz(2013-07-22 10:45) Zgłoś naruszenie 00

  To 13 tysięcy osób to polska gospodarka?

  Odpowiedz
 • polski milioner sam siebie okrada????(2013-07-22 10:52) Zgłoś naruszenie 00

  poprzez pracodawców/dawniejszy cech/ okradano i nadal okrada się pracowników,którzy zmuszeni są do wyjazdu z tego kraju.A milionerzy pomagając w tym doprowadzą się do ruiny mając pieniądze które już w obecnej chwili trudno zainwestować bez strat.Budownictwo już stoi--a tu nie wiadomo z jakich przyczyn wprowadza się elastykę pracownika nie dając nic w zamian np.:najniższą krajową/godną,europejską./Inaczej pieniądze będą bez wartości i to niebawem.

  Odpowiedz
 • Molo(2013-07-22 11:06) Zgłoś naruszenie 00

  kopia z formu ,ale 100% trafnosci Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!

  Odpowiedz
 • a banda zgłodniałych wilków tylko czeka ..........(2013-07-22 14:09) Zgłoś naruszenie 00

  żeby zagarnąć ziemię przecież dają dopłaty...a dziś nikt nikomu nie daje za darmo-nawet w mordę...

  Odpowiedz
 • czb(2013-07-22 15:02) Zgłoś naruszenie 00

  bo chyba autorowi pomyliły się przychody z dochodami... zobaczcie jaki podatek zapłacił najbogatszy wg urzędów skarbowych polak: "Rekordzistą jest przedsiębiorca, który zarobił niemal 685 mln zł i zapłacił prawie 28 mln zł podatku" - to jest ok 4% podatku. Pewnie te 685mln to przychód...

  Odpowiedz
 • Greg(2013-07-22 15:45) Zgłoś naruszenie 00

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące napływu zagranicznego kapitału do polskich firm. Najszerszym strumieniem płyną do Polski pieniądze z firm zarejestrowanych oficjalnie na Cyprze i w Luksemburgu. Kapitał z tzw. rajów podatkowych zasilił budżety polskich firm w województwie świętokrzyskim, kwotą ponad 100 mln zł.
  To wyjasnia teoretycznie mała ilosc milionerow w woj. świętokrzyskim...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!