« Powrót do artykułu

RPO: Urzędnicy powinni zapłacić za zaniechania

Przyjdzie czas, że zapytamy, który wiceminister czy dyrektor departamentu zdecydował o pozostawieniu luki. I kto ma za to odpowiedzieć - mówi Profesor Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich.

Profesor Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Profesor Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze FB:

Komentarze (3)

 • zofia(2013-07-10 08:50) Zgłoś naruszenie 00

  POważnie ? -odkrywcze .

  Odpowiedz
 • Seer(2013-07-10 13:50) Zgłoś naruszenie 00

  Ta, trzeba POmówć o problemach. to ważne.

  Odpowiedz
 • szaraczek(2013-07-10 14:02) Zgłoś naruszenie 00

  Czy ja dobrze zrozumiałam, że te 816 mln + ustawowe odsetki odebrane bezprawnie emerytom sprzed 2011 roku, zapłaci Skarbowi Państwa pan Rostowski i jego ekipa, a nie my wszyscy, czyli podatnicy? Trochę mnie to dziwi, bo w takim razie kiepscy z nich eksperci finansowi, skoro prawie rok przewlekają sprawę i z bezprawnie zabranych emerytur robią wyjątkowo wysoko jak na dzisiejsze czasy oprocentowane lokaty... Odszkodowania wypłacane na podstawie wyroków trybunału europejskiego też? No, to ja się cieszę, że mają takie wysokie premie, większość z nas, zwykłych zwyczajnie pracujących byłaby niewypłacalna;). Ale świadczy to też o ich profesjonaliźmie, więc może pora na jakieś zmiany?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!