« Powrót do artykułu

Przestępcy wykorzystują bezradność fiskusa i wyłudzają VAT

Gdy rząd próbuje przeszkodzić wyłudzającym VAT w jednym sektorze, uaktywniają się w innym. Ostatnio upodobali sobie handel elektroniką.

Podatki

żródło: ShutterStock

Pieniądze

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (26)

 • użendnik(2013-06-06 05:53) Zgłoś naruszenie 10

  Jak to - wprowadzono metryczki, spisy akt, wprowadzono ustawę o odpowiedzialności za decyzje, rozszerzono odpowiedzialność w ustawie o finansach publicznych ( to z tej pewnie beknie ministra Mucha), jeśli komuś nie starcza to zostaje jeszcze najnormalniejszy Kodeks Pracy, wprowadzono zawiadomienia o kontrolach, ograniczono kontrole do kilunastu dni, I MIAŁOBYĆ LEPIEJ. Do tego od 8 lat brak podwyżek i przez następne kila lat, zakaz zatrudniania. Szanowni czytelnicy i redaktorzy - chcieliście rozwalić urzędników i skarbówkę no to jest rozwalona, sparaliżowana, wyszydzana przez swoiach własnych ministrów, premiera. Do 1 - trochę przesadzasz ale nie zapomnij, że przy 25 dniach do zwrotu ciężko skontrolować faktyczny przepływ towaru ( zwykle pół Europy) a w przypadku nieuzasadnionych podejrzeń trzeba wypłacić odsetki, które następnie będą opisywane w GP jako błędy za które trzeba obciążyć pracownika 12x pensji... A przy zawiadomieniach o kontroli 7 dni można mieć dyżurne pręty i inne materiały na skłądach, które krążą wraz z fikcyjnymi materiałami po całym kraju,a papier? papier czyli faktura wszystko przyjmie...

  Odpowiedz
 • skarbowiec(2013-06-09 11:22) Zgłoś naruszenie 10

  #20. jak rozumiem ty poprzez użycie epitetów typu: "tępaki, ścierwojady, głąby" prezentujesz typowy dla polactwa poziom kultury osobistej w odróżnieniu od chamstwa skarbówki... Typowa polska hipokryzja i obłuda...
  Pewnie podatki płacisz tak samo czyli kantuję ile wlezie bo inni też kantują. Czyli jesteś usprawiedliwiony. W niedzielę ładnie i przykładnie do kościółka, potem w necie powrzucasz parę tekstów na klechów i dyktat czarnej mafii a wieczorem spojrzysz na swoją gębę w lustrze i żadna refleksja w pustej łepetynie się nie pojawi...

  Odpowiedz
 • prosty_człowiek(2013-06-07 13:56) Zgłoś naruszenie 11

  A po jaką cholerę nam ten cały VAT.? Armia urzędników ścigająca oszustów. Armia prawników, sądów, posłów itd "uszczelniających przepisy", w których już nikt się nie może połapać. Ile to wszystko kosztuje? Czy wprowadzenie podatku obrotowego na poziomie kilku procent nie byłoby bardziej efektywne dla budżetu ? A i przedsiębiorcy mogliby się skupić na przedsiębiorczości. ;)

  Odpowiedz
 • .(2013-06-09 09:08) Zgłoś naruszenie 11

  Bo skarbówka to t ę p a k i i ścierwojady .Łatwo rozliczać emerytów ,rencistów. Głąby i chamstwo.

  Odpowiedz
 • win-cent(2013-06-05 08:58) Zgłoś naruszenie 00

  Ciekawe, jak drobny sklepikarz występuje o zwrot VAT z tytułu zakupu kasy fiskalnej to od razu ma kontrolę, lub czynności sprawdzające- a chodzi o 700 zł. A jak oszust występuje o 1 000 000 zwrotu to urząd wypłaca bez mrugnięcia okiem, a potem podnosi krzyk "łapać złodzieja".
  Bez "pomocy" z wewnątrz nie byłoby takiej skali oszustw.

  Odpowiedz
 • bogo(2013-06-08 09:17) Zgłoś naruszenie 00

  mmmmmm

  jest tylko jedna mała różnica. w usa jesteś w stanie się wybronić jak cię wsadzą, a w pl pójdą siedzieć mali i możliwe że nieświadomi swoich błędów, a grube ryby dalej będą graść

  Odpowiedz
 • siepacz(2013-06-07 00:21) Zgłoś naruszenie 01

  TEMIDA przeczytaj teraz to co napisałeś... i zadaj sobie pytanie: kto wypisuje takie głupoty?

  Odpowiedz
 • księgowa(2013-06-11 10:14) Zgłoś naruszenie 01

  Odkryli Amerykę z odwrotnym obciążeniem VAT! A przecież tak działał poprzednik VAT-u, czyli podatek obrotowy. Nabywca w cenie towaru miał zawarty podatek obrotowy (sprzedawcy) i to nabywca go płacił. I nie było żadnych zwrotów i wyłudzen i komu to przeszkadzało?

  Odpowiedz
 • j.p.(2014-03-10 22:55) Zgłoś naruszenie 00

  Oszuści działają w różnoraki sposób, celem ich jest osiągnięcie dóbr materialnych, nieważne z jakiego źródła. Jak powszechnie wiadomo, Agnieszka Peikert to oszustka z Wrocławia, prawomocnie skazana z art. 286 KK. Bardzo podobne metody działania stosuje Monika Szremska, oszustka posługująca się manipulacją w celu wyłudzenia korzyści materialnych. Poniżej opis jednej z ofiar oszustki Moniki Szremskiej.

  Działalność Moniki Szremskiej polega na wyłudzaniu od znajomych osób dużych sum pieniędzy. Wykorzystując więzi przyjaźni i osobistego zaufania, Monika Szremska dokonała na moją szkodę oszustwa w celu wyłudzenia (art. 286 KK) na łączną sumę 15 tys. PLN. Poszkodowanych jest więcej osób, a w sprawie prowadzone jest postępowanie.

  Schemat działania we wszystkich przypadkach jest podobny. Monika Szremska zdobywa zaufanie znajomej osoby i opowiada jej o swoich rzekomych problemach, m.in. o niezawinionych długach, utracie ciąży, groźnych powikłaniach, a nawet o śmiertelnej chorobie. Wszystkie informacje okazują się całkowicie nieprawdziwe, zmyślone jedynie w celu wyłudzenia środków materialnych. Monika Szremska zawsze w takich przypadkach sugeruje, że uratowałaby ją każda pomoc finansowa. Potrafi korzystać z technik psychomanipulacji, bardzo szybko udaje jej się stworzyć pomost pomiędzy swoimi zmyślonymi problemami a dobrą wolą pomocy ze strony ofiary. Niestety, jest w tych działaniach bardzo przekonująca. Oszukanych jest kilka osób.

  Oszustka Monika Szremska pochodzi z miejscowości Dąbrówka Łubniańska (opolskie), jej rodzina posiada ośrodek wypoczynkowy w Turawie. Działała na terenie Opola, obecnie przebywa w Holandii. Bardzo możliwe, że zmieniła otoczenie i nadal próbuje działać na szkodę innych osób.

  Odpowiedz
 • Krakowiak(2013-12-14 11:19) Zgłoś naruszenie 00

  Likwidując VAT zlikwidujemy wyłudzanie VAT'u.

  Odpowiedz
 • jojo(2013-06-10 08:09) Zgłoś naruszenie 00

  Przestępcy = bizensmeni powiązani z politykami i urzędnikami doskonale znającymi luki w systemie;
  Bezradność fiskusa = przymykamy oko na kolegów (patrz wyżej)

  Odpowiedz
 • obywatel(2013-06-08 19:26) Zgłoś naruszenie 00

  pewnie, że grube ryby nie pójdą siedziec
  po co się grac za grubych
  to praco- i czasochłonne, a tak to się dojedzie maluczkich i będzie OK
  nie będą sie umieli obronic

  Odpowiedz
 • ziggy(2013-06-07 15:06) Zgłoś naruszenie 00

  A już najnajlepszym rozwiązaniem będzie, gdy w każdej firmie będzie utrzymywany urzędnik skarbowy, który będzie patrzył na ręce księgowego.

  Odpowiedz
 • skarbona(2013-06-05 10:18) Zgłoś naruszenie 00

  A kto rozwalił skarbówkę? Ja?
  A kto zablokował podwyżki nawet o wskaźnik inflacji, powodując, że najlepsi odchodzą?
  A kto pisze złośliwe, niesprawdzone artykuły na temat urzędników?
  Ja czy pan Radwan?

  Odpowiedz
 • TEMIDA(2013-06-07 06:09) Zgłoś naruszenie 00

  postępowanie o którym mowa w powyższym artykule dotyczy odpowiedzialności firmanta za zobowiązania firmowanego

  autor artykuły nie wie o czym pisze więc pisze bzdury

  jeśli UKS ustali firmowanego to UKS wydaje decyję określającą na firmowanego, a nie US
  dopiero jak firmowany nie ureguluje zobowiązania można ustali odpowiedzialnośc firmanta za to zobowiązanie
  ale i tak pierwotna decyzja jest po stranie UKS, które ponosiło koszty

  Odpowiedz
 • TEMIDA(2013-06-06 20:23) Zgłoś naruszenie 00

  kto wypisuje takie głupoty
  jesli UKS ustali firmowanego to wydaje na niego decyzje okreslającą i on odpowida
  jeśli nie zpałaci dodatkowo US może obciążyc firmanta
  UKS nie chcą ustalac firmowanych bo i po co to dodatkowy problem, a tak przywalą piękne duze zobowiązanie firmantowi i mają wyniki
  dodatkowo fiormanci często się nie odwołują, więc problem się zamyka, a wyniki są piękne

  UKS jak wszystkie urzędy graja je3dynie na statystykę

  Odpowiedz
 • ksiądz proboszcz(2013-06-06 18:08) Zgłoś naruszenie 00

  do mmmmmmmm, walnąłeś jak łysy warkoczami o ścianę

  Odpowiedz
 • guziczek(2013-06-07 06:04) Zgłoś naruszenie 00

  napisał lub napisała samą prawdę siepaczek
  a tobie o co biega?

  Odpowiedz
 • mmmmmm(2013-06-06 09:42) Zgłoś naruszenie 00

  zrobcie 20- 25 lat puchy za wyudzenia vat jak w U.S.A...to problem szybko zniknie:)pomyslcie czasami ze przymus wymusza reakcje..czesto oczekiwana.

  Odpowiedz
 • yaro_z_pl(2013-06-05 21:50) Zgłoś naruszenie 00

  Bylejakość kosztuje, ale nasz minister finansów jeszcze tego nie zrozumiał... coś mi się wydaję, że to będzie bardzo kosztowna lekcja.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!