« Powrót do artykułu

Jak odzyskać VAT za materiały budowlane

Zamierzam podczas wakacji odnowić łazienkę. To ostatni etap gruntownych remontów, jakie przeprowadziłam w moim mieszkaniu w ostatnich kilku latach. Ze względu na koszty rozłożyłam przedsięwzięcie w czasie. Dotychczas wymieniłam okna, kaloryfery, płytki w kuchni, pomalowałam ściany. Zbierałam faktury, ale nie złożyłam wniosku o zwrot VAT. Czy mogę to zrobić teraz, uwzględniając także rachunki za planowany remont łazienki? Czyli złożyć jeden wniosek uwzględniający także rachunki z ubiegłych lat? – pyta pani Grażyna.

Zwrot części VAT na materiały budowlane

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zwrot części VAT na materiały budowlane

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (1)

  • pozdrawiam R.(2013-07-08 22:41) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście że możesz.Do końca 2014 roku można składać wnioski zawierające faktury na remont i budowę od 1 maja 2004 roku czyli akcesji Polski w struktury UE.Pamiętaj tylko że faktury gdzie była stawka 22% VAT(do końca 2010) wpisujemy na załącznik vzm-1 B,te ze stawką 23% na vzm-1 C.
    Jeśli zaś remontowałaś mieszkanie w latach 2004-2005 i faktury te były ujęte w PIT-D istniejącej ulgi remontowej to załącznikiem właściwym będzie VZM-1A.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!