« Powrót do artykułu

Pawlak: jest szansa, że zniknie akcyza na samochody ekologiczne

Zniesienie akcyzy od zakupu samochodów hybrydowych i elektrycznych to według byłego wicepremiera Waldemara Pawlaka, jedyna realna możliwość wsparcia tego typu aut przez państwo. Według byłego ministra gospodarki, rozwiązanie to jest stosunkowo bezbolesne dla budżetu i dlatego do pomysłu tego przekonywał ministra finansów.

Samochód

żródło: ShutterStock

Samochód

statystyki

Komentarze (3)

 • eko(2018-01-25 16:13) Zgłoś naruszenie 10

  Ustawa jest OK w kwestii pojazdów zakwalifikowanych do programu elektromobilności.Ustawa zachęca do inwestycji w nowe technologie a nie ma wspierać już istniejące stare technologie typowo hybrydowe które w porównaniu w nowoczesnymi tradycyjnymi technologiami downsizingowymi przegrywają w zakresie emisji spalin. Nie dotuje się czegoś co już jest i za chwilę zniknie z rynku i zostanie zastąpione technologiami przyszłości tj. samochodami elektrycznymi i półelektrycznymi typu plug-in.Boli jedynie śladowy zakres wsparcia zakupu tych technologii. Dal przykładu w USA jest to 7500USD To ten Pawlak ,myślałem że to Prezes Pawlak z Toyoty.

  Odpowiedz
 • Wujo(2013-05-27 10:23) Zgłoś naruszenie 00

  Lata zasiadania w sejmowych ławach uczyniły z posła Pawlaka osobę wszechstronnie uzdolnioną. Negocjowanie cen gazu? Proszę bardzo. Nowinki z branży IT? Już się robi. Podatki? Nie ma sprawy. Ekspert od motoryzacji? Gotowe!

  Odpowiedz
 • Polska dla bogaczy(2013-05-27 14:28) Zgłoś naruszenie 00

  Kto na tym zyska" -Pawlak (ma hybrydę?) i jego ziomale z kasą i im podobni politykierzy.
  Przeciętniak zapłaci wkrótce rujnujący podatek "wyziewowy" od jego kilkunastoletniego złomu i będzie korzystał z komunikacji powszechnej - i oto chodzi w koncepcji "Pawlakowatych" , marzy im się więcej przestrzeni.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!