« Powrót do artykułu

Zadania dla fiskusa: ukrócić wyłudzenia. Na celownik bierze emerytów i młodzież

Korzystasz z wirtualnego biura? Kupiłeś gotową spółkę? Działasz w branży o wysokim ryzyku, np. paliwowej? Urząd skarbowy weźmie cię teraz pod lupę. Najbardziej ryzykowne grupy to emeryci i młodzież.

Zakładane na 2013 r. dochody podatkowe

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zakładane na 2013 r. dochody podatkowe

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (46)

 • zosia(2013-05-27 12:18) Zgłoś naruszenie 00

  FOLWARK ZWIERZĘCY ORWELLA ,nadal aktualny w POLSCE ,świnie dorwały się do władzy .

  Odpowiedz
 • USia(2013-05-27 14:09) Zgłoś naruszenie 00

  W tych założeniach chodzi przede wszystkim o to żeby ścigać tych co faktycznie nie prowadzą żadnej działalności a nie tych, których działalność istnieje i jest namacalna i nikomu nie będzie się opłacało zajmować starszym panem prowadzącym np sklep, w którym na półkach leżą towary. Ale to i tak za chwilę będzie przeszłość bo już dzisiaj można stwierdzić, że w oszustwa podatkowe zaczynają się "bawić" podatnicy, którzy mają realną działalność i funkcjonują na rynku wiele lat.

  Odpowiedz
 • LK.(2013-05-27 10:44) Zgłoś naruszenie 00

  To jest straszne, przestępcy są zdolni do wszystkiego, nie tylko że bezczelnie mogą działać w imieniu osoby starszej bez jej wiedzy i pozwolenia to jeszcze obciążą ją długami ,od których ta nie potrafi się już uwolnić , ponieważ nie stać ją na prawnika.

  Odpowiedz
 • Tadeusz(2013-05-27 11:48) Zgłoś naruszenie 00

  Należy znieść wszystkie ulgi, Vaty, sraty itd. Wprowadzić dziesięcinę od wszystkiego i szlus. 1/10 części wartości rzeczy, usługi itp. ściągać od ręki a nie za miesiąc czy kwartał. Administrację państwową zmniejszyć do max. 100.000 pracowników. W wyższych stanowiskach obniżyć pensje o połowę i żadnych premii, trzynastek itp. i do roboty ! Pracownik na państwowym stanowisku po przekręcie, łapówie zakaz pracy jako umysłowy, do łopaty (do usypywania wałów przeciwpowodziowych i pogłębiania rowów i kanałów) do końca swego życia i szlus ! Roboty to u nas nie brakuje PANIE i PANOWIE , nie brakuje i nie zabraknie !!! Dla każdego wystarczy aż nadto !!!

  Odpowiedz
 • br.(2013-05-27 10:55) Zgłoś naruszenie 00

  KOsztowne fotoradary nie zarobiły.. kierowcy zwolnili.. ale.. o dziwo dalej masa wypadków śmiertelnych.. wyprzedzanie na 3,na zakręcie, pod górke , wymuszanie itp
  Ciekawe czy tym razem też oberwą legalnie działające firmy bo je najłatwiej złupić, za brak przecinka czy inną pomyłkę niż wytropić mafijną firmę Krzak.., której prezes lufę do skroni przystawi czy każe łapki połamać kontrolerom..
  co ja gadam.. sam znam firmę z ul. Cukrowniczej co gustownie upadła, zostawiając wierzycieli z niezapłaconymi milionami , by za chwile powstać jak feniks z popiołów z tą samą załogą, szefem zdaje się byłym naczelnikiem US i byłym prezesem co taki ładny wniosek o upadłość złożył, że vectre na Lexusa zmienił

  Odpowiedz
 • ja(2013-05-27 12:41) Zgłoś naruszenie 00

  zus to zlodzieje

  Odpowiedz
 • wiktor(2013-05-27 12:38) Zgłoś naruszenie 00

  Minister Rostowski ma dobrego nosa. Wie jakimi ścieżkami poruszają się oszuści,chcący się wzbogacić cudzym kosztem.Wprawdzie wyłuskać z worka plew ziarenko jest bardzo trudno,ale wysiłek się opłaci.Ogólnie wiadomo,że w społeczeństwie pokutuje lekkie przyzwolenie na różne naruszające prawo działania tych,co to nie pracują a żyją w dostatku.

  Odpowiedz
 • qaduq(2013-05-27 09:09) Zgłoś naruszenie 00

  Cudownie ! Trzy lata po emeryturze w Polsce nie można prowadzić uczciwie firmy ? A można być politykiem ?
  A co z tymi , co maja podwójne i potrójne obywatelstwo ? Też pracują jako „polskie słupy” dla obcego kapitału ?
  Czy firma zatrudniająca rodzinę parlamentarzysty i członka rządu może ubiegać się o datację i państwowe zlecenia ?
  Czy od premii dla premiera i ministrów zostaje odprowadzony podatek ?
  Z praktyki zawodowej wiem , że „słupami” zostają często rozwódki i nieszczęśliwe kobiety , chętnie wykorzystywane przez oszustów . To może zrobić wykaz rozwódek i dać urzędnikom przemyślnego Vincenta do kontroli ?
  Wiadomo powszechnie , że rudy to wredny . Spisać i kontrolować po ukończeniu 18 lat , aż do śmierci !
  Jak ścigać , to ścigać .
  Do dzieła!

  Odpowiedz
 • Sdziadek(2013-05-27 12:48) Zgłoś naruszenie 00

  Teraz jak zobaczą kogos z kromka chleba a nie wytlumacza z kad ja ma to mu FISKOS zabierze. Porządek musi być!!! Ostatnio mamy czyste powietrze bo Polacy nie maja już po czym puszczac bakow. Tego z AMBER GOLD Baka wypuścili i smrodu tez niema!!!

  Odpowiedz
 • marian(2013-05-27 13:37) Zgłoś naruszenie 00

  to dopiero zacznie się rzeź przedsiębiorców, na której najbardziej ucierpią ci, co najmniej oszukują... bo tych najłatwiej ukarać... a potem rząd będzie się chwalić, że "zaoszczędził" miliardy złotych...

  Odpowiedz
 • Dżery(2013-05-27 09:26) Zgłoś naruszenie 00

  Ten Rząd nie ma koncepcji na problemy Polski i Polaków, nawet jeśli poszlibyśmy od 70 lat na emeryturę. Dla młodych wykształconych nie ma pracy w kraju to i nie będzie składek do ZUSU i koło się zamyka. Mówi się o sukcesie budowy autostrad, ale te drogi budowane są za środki UE a nie nasze.

  Odpowiedz
 • terazja(2013-05-27 11:16) Zgłoś naruszenie 00

  Obudził się i Amerykę odkrył.Spadły wpływy i boi się ,że dla nich nie starczy.Inaczej by dalej tolerował krzywe prawo i pomysłowość rodaków.

  Odpowiedz
 • szewc(2013-05-27 15:12) Zgłoś naruszenie 00

  Dużo lepszy efekt uzyskano by gdyby zajęto się dochodami, rzekomo bardzo biednych rolników, którzy korzystają z czego się da ( stypendia dla dzieci, darmowe obiadki bo babie się nie chce gotować lub pracuje za granicą albo na czarno, zapomogi z MOPS, z kościoła dary, dopłaty z Unii za sam fakt posiadania ziemi, a ziemię wydzierżawi i jeszcze za dzierżawę bierze), a jeżdzą autami drogimi mają zerowe dochody...

  Odpowiedz
 • Małgorzata(2013-05-27 14:44) Zgłoś naruszenie 00

  A może by się tak zajeli własnymi DUPAMI...byleby tego człowieka udręczyć...Polacy powinni dostawać medale ,że są takimi racjonalizatorami i potrafią przeżyć w tej cholernie zakłamanej POLSCE...Co za kraj!

  Odpowiedz
 • arek(2013-05-27 15:51) Zgłoś naruszenie 00

  Przyciąć złodziejom gigantyczne niczym nieuzasadnione wynagrodzenia, tzw. "kominy płacowe" do 15 tys. zł, to w budżecie na wszystko starczy

  Odpowiedz
 • BYDGOSZCZANKA(2013-05-27 16:58) Zgłoś naruszenie 00

  Nam, opiekunom osób niepełnosprawnych zabierane są świadczenia w tym przyznane bezterminowo- szczegóły na "wykluczeni opiekunowie" ( tam również dwie petycje kierowane do Rządu ).

  Odpowiedz
 • miliony na górze(2013-05-27 17:33) Zgłoś naruszenie 00

  To jest wielki jeden burdel , brak słów na tych rządzących i urzędników. Niedawno społeczeństwo było zdrowsze i został przez po po popaprańców wydłużony wiek emerytalny. A teraz już po 70 jest chore i nie kumate . Wybraliście to macie , płaczcie i płaccie robole i ciułacze to do roboty tylko nie oszukiwać !

  Odpowiedz
 • Dobrze wam tak!!! Daliście się.....(2013-05-27 18:06) Zgłoś naruszenie 00

  ...MATOŁY wystraszyć PiSem - NAJLEPSZĄ PARTIĄ W HISTORII POLSKI!!! NAJLEPSZYM PREMIEREM BYŁ JAROSŁAW KACZYŃSKI! ŚP.PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO - NAJLEPSZEGO POLSKIEGO PREZYDENTA,DBAJĄCEGO O INTERESY POLSKI I WIELKIEGO PRZYJACIELA POLAKÓW...RYŻY BANDZIOR ZLIKWIDOWAŁ! TEN RUSKO-NIEMIECKI PACHOŁEK!! RYŻA MAFIA GNĘBI I WRĘCZ FIZYCZNIE LIKWIDUJE LUDZI UCZCIWYCH I MĄDRYCH!!! DALEJ SŁUCHAJCIE BZDETÓW NA TVN-ie I W GÓ...WNIE WYB. A ZOBACZYCIE, CO WAS JESZCZE CZEKA!!! JESZCZE WAM MAŁO???!! COŚCIE NAROBILI Z TĄ POLSKĄ???!!! BEZMYŚLNA CHO.Ł.OTA!

  Odpowiedz
 • Precz z cenzurą na ....(2013-05-27 18:36) Zgłoś naruszenie 00

  ...POrtalu GP!!!

  Odpowiedz
 • EWA(2013-05-28 18:21) Zgłoś naruszenie 00

  do 10-tki dobre bo ... prawda!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!