« Powrót do artykułu

Rostowski: interpretacje złe dla fiskusa muszą być zaskarżane

Izby skarbowe nie nadążają ze składaniem kasacji do Naczelnego Sądu Administracyjnego. W I kw. 2013 r. było ich trzykrotnie więcej niż przed rokiem. Oznacza to straty dla przedsiębiorców.

Liczba wydanych interpretacji przez ministra finansów

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Liczba wydanych interpretacji przez ministra finansów

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (9)

 • lkjhg(2013-05-16 10:17) Zgłoś naruszenie 00

  a ja uwazam ze Roztowski niech wyjedzie do swojego kraju bo tutaj tylko szkodzi polsce wydaje buble prawne pojecia nie ma o ekonomi do wymiany cale MF no ale Tusk musial komus obiecac ze bedzie trzymal go i musi to robic co za paranoja co za dziki kraj pocieszam sie tylko tym ze juz nie dlugo wybory

  Odpowiedz
 • autorka(2013-05-16 08:43) Zgłoś naruszenie 00

  Prosta sprawa - VAT na garaż przynależny do mieszkania i jednocześnie zabudowany w bryle budynku - Bydgoszcz daje interpretacje że pełny VAT a potem sądy uchylają i stwierdzają że obniżony. A gdyby Bydgoszcz od razu przyznawała się ze obniżony tak jak Katowice to by i izba i sądy miały mniej pracy. No ale lizusy z Bydgoszczy wolą się podlizywać ministrowi i wykazywać się przed nim jacy to oni są mu potrzebni bo tak "walczą" żeby oskubać podatnika. To jest właśnie taka podręcznikowa patologiczna niekompetentna biurokracja.

  Odpowiedz
 • Emigrant(2013-05-16 09:40) Zgłoś naruszenie 00

  'By zylo sie lepiej'...TRZEBA LUDZIOM POwiedziec WPROST!!! MUSISZ CZLOWIEKU WALCZYC W POlsce Z WSZYSTKIMI O WSZYSTKO NA SMIERC I ZYCIE MUSISZ BYC JAK TOMMY LEE JONES W SIGANYM I GLADIATOR I NA KONCU UMRZEC ALE NIE W BLASKU REFLEKTOROW ALE W ZACISZU DOMOWYM..Aha jakby ktos nie wiedzial to jest przyjazne panstwo wersja Tuskorostowska;-)

  Odpowiedz
 • PARAGRAF 22(2013-05-16 10:35) Zgłoś naruszenie 00

  Skoro minister finansów lekceważy nawet prawomocne wyroki sądów i utrwalone orzecznictwo, w wyniku czego działa świadomie na szkodę podmiotów gospodarczych bądź innych osób, to w parlamencie powinien pojawić się wniosek o postawienie tego szkodnika przed Trybunałem Stanu. Niezależnie od powyższego, podmioty które poniosły straty w wyniku oczywiście błędnej, być może nawet przestępczej działalności organów państwowych, winny wytoczyć powództwa cywilne o odszkodowania.
  Przypomnieć należy rownież o możliwości złożenia zawiadomień o popełnienie przestępstwa urzędniczego.
  Zgodnie z treścią artykułu 231 Kodeksu Karnego funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jest to tzw. przestępstwo urzędnicze.

  Odpowiedz
 • LOKAJ(2013-05-16 12:49) Zgłoś naruszenie 00

  Niezależnie, ktobędzie ministrem finansów, jego interpretacja przepisów nijak się będzie miała do utrwalonego orzecznictwa. Nie wiem, czy wszyscy pamiętamy Kołodkę i jego groźby związane z darowiznami.
  To samo jest dziś. Każdy rząd szuka kasy, najlepiej u podatnika.

  A może by tak bardziej dostosować przepisy do realiów gospodarczych Panie ministrze!

  Odpowiedz
 • deew(2013-05-17 10:07) Zgłoś naruszenie 00

  a koncerny zagraniczne płacą w Polsce efektywnie 0,3% CIT! przecież to jest SKANDAL

  Odpowiedz
 • Green(2013-05-17 11:00) Zgłoś naruszenie 00

  Dowolne interpretacje prawa ? Co to za prawo/!!

  Odpowiedz
 • doradca(2013-05-18 12:16) Zgłoś naruszenie 00

  interpretacje wymknęły się spod kontroli? Nie, to prawo podatkowe wymknęło się spod kontroli. Ale, jaki rząd, takie ustawy.

  Odpowiedz
 • Xenomorph(2013-05-19 12:12) Zgłoś naruszenie 00

  Kolejny dowód na to, jak kasta urzędnicza sama sobie tworzy pracę w celu uzasadnienia swojego istnienia.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!