« Powrót do artykułu

Rostowski się przejedzie na podatku od samochodów

Wprowadzenie rozwiązań proponowanych przez resort finansów może kosztować budżet nawet 1,9 mld zł rocznie – oceniają analitycy.

Samochód, podatki

żródło: ShutterStock

Samochód

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (10)

 • atleta(2013-03-29 10:53) Zgłoś naruszenie 00

  Proszę o deklaracje przedsiębiorców dotyczące zakupu nowych samochodów z możliwością odliczenia całego vat-u od samochodów używanych na firmę .
  Zbieram kasę i szykuję się do zakupu dwóch nowych samochodów .

  Odpowiedz
 • Jaromir(2013-03-27 08:51) Zgłoś naruszenie 00

  "Rostowski się przejedzie na podatku od samochodów"
  Autorowi tego zdania p. Łukaszowi Bąkowi polecam rozmowę z prof. Bralczykiem lub prof. Miodkiem. MOŻE w końcu do niego dotrze, że to zdanie powinno brzmieć: "Rostowski przejedzie się na podatku od samochodów" SIE ROZUMIE!? Nowomoda SZCZYLI!

  Odpowiedz
 • dziadek(2013-03-27 13:24) Zgłoś naruszenie 00

  VAT - tak zwany podatek neutralny
  skoro mogę odliczyć tylko połowę a nie całość to gdzie ta neutralność podatku od wartości dodanej zwanego VAT??? aa i dla czepialskich VAT naliczam od wartości netto sprzedawanego towaru albo usługi i tę kwotę przekazuję do Skarbu pomniejszając o VAT jaki mi wyliczono i naliczono przy moich zakupach (z góry założyłem, że jakiś "biegły" zacznie wykazywać , że przedsiębiorca to pasożyt co ma dochód a jeszcze i wat chciałby sobie odliczać w całości)
  no i co tam - po tych wyczynach zrobi się konferencję i będzie się radzić czemu Polacy otwierają firmy w obcych krajach

  Odpowiedz
 • haha(2013-03-27 14:23) Zgłoś naruszenie 00

  im wiecej błedów PO tym lepiej...ludzie ich znienawidzą

  Odpowiedz
 • ktostam(2013-03-27 14:59) Zgłoś naruszenie 00

  Tak, a eksperci paliwowi powiedzą, że bardziej opłaca się pełne odliczenie podatku VAT od paliwa a brak odliczenia przy zakupie pojazdu. Eksperci Samar mają interes w tym, żeby lobbować za pełnym odliczeniem VAT przy zakupie pojazdów i części.

  Odpowiedz
 • Miodek(2013-03-27 15:31) Zgłoś naruszenie 00

  Wracając zaś do przykładów z książki Głowackiego, dopowiem, że jestem przekonany, że absolutna większość współczesnych Polaków umieściłaby się po czasownikach (dostać się, nazywał się, powołać się, kierować się), czego nie można uznać za gramatyczny błąd, ale co trzeba nazwać wyborem gorszego wariantu (bardzo niefortunne jest się zwłaszcza na końcu wypowiedzi - typu "Po odejściu od kasy reklamacji nie uwzględnia się"; od dzieciństwa przestawiam zawsze w myślach ten szyk wyrazowy: "Po odejściu od kasy reklamacji się nie uwzględnia"

  Odpowiedz
 • Przeczytane gdzie indziej...........(2013-03-27 15:40) Zgłoś naruszenie 00

  Córa premiera: cytuję z komentów innej strony : " Kasia Tusk, córka jaśnie nam panującego Donalda Tuska wnuka w... i es...(SD) w zeszłym miesiącu dnia 18/02/2013 kupiła za gotówkę 5-cio pokojowe mieszkanie na Saskiej Kępie w Warszawie. Cena rynkowa mieszkania wynosi 1 milion 720 tysięcy złotych. Numer referencyjny zajmującego się całą sprawą notariusza 01/2013KT. Skąd pochodzą tak znaczne środki w rękach tak młodej dziewczyny? Skąd tak dużo gotówki w rękach osoby prawie bezrobotnej Katarzyny Tusk? Wyżej wymieniona prowadzi jakis tam mikroskopijny portal internetowy, i czy jest możliwe aby tak wysoka suma pieniedzy była zgromadzona w sposób legalny? Katarzyna T. pojawiła się w Warszawie u notariusza w poniedziałek dnia 18 lutego 2013 przyjeżdżając ze swojego mieszkania w centrum Gdańska nowym Mercedesem klasy S wartym PLN 344 000 kupionym za gotówkę (informacja z salonu Mercedesa). Znowu pojawia się pytanie, skad Katarzyna T. posiadała tak znaczne środki w gotówce na zakup tak drogiego samochodu podczas gdy realne płace w Polsce są rzędu 1200PLN - 1500PLN. Przypomnijmy, że banki mają obowiązek informowania nadzoru bankowego o transakcjach w wysokosci 10 tys. euro. Zmowa milczenia ma się dobrze, i można robić w Polsce pewne rzeczy, jeżeli ma się duże plecy. Czy są jakieś powiązania pomiędzy upadającym Amber Gold, a córką premiera? bo między Józefem Bąkiem vel Michałem Tuskiem tak.. Przypomnijcie sobie państwo jak to niedawno drugie z dzieci Donalda Tuska Michał Tusk plątał się w wyjaśnieniach w sprawie domniemanego udziału w aferze związanej z Amber Gold. Gdzie są Urzędy Skarbowe i co robią? Skąd te pieniądze? " jak jest - jak zawsze.

  Odpowiedz
 • filologini(2013-03-27 16:07) Zgłoś naruszenie 00

  W takim razie wygląda na to, ze znów chodzi o to, żeby podskubać kasę z budżetu - zarobią na tym specjaliści, eksperci, którzy będą opiniować, analizować itd...

  Odpowiedz
 • Neron(2013-03-27 18:35) Zgłoś naruszenie 00

  Nie mogę już patrzeć na tego bandziora.

  Odpowiedz
 • obserwator(2013-03-28 22:46) Zgłoś naruszenie 00

  hm...widać to co wszyscy wiedza złodzieskie gady

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!