« Powrót do artykułu

Budżet traci miliony na złych decyzjach organów skarbowych

W 2012 r. w wyniku uchylenia wadliwych decyzji wydanych przez organy skarbowe i celne wypłacono prawie 135,3 mln zł odsetek. Takie dane Ministerstwo Finansów podało w odpowiedzi na interpelację poselską (nr 13980/13). Dotyczą zarówno sytuacji, gdy złą decyzję uchyliła izba skarbowa, jak i sąd administracyjny.

Podatki

żródło: ShutterStock

Podatki

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • ula(2013-03-08 10:31) Zgłoś naruszenie 00

  Może najwyższy czas zacząć karać parlamentarzystów za tworzone prawo. Prawo ma być czytelne, zrozumiałe, bez interpretacji różnych doradców i przedstawicieli ministerstw.

  Odpowiedz
 • obser(2013-03-08 23:58) Zgłoś naruszenie 00

  odp; To te kmioty z ministerstwa tworzą projekty ustaw, następnie RCL to klepnie (ewentualne uwagi zostaną pominięte), przekazanie ustawy do komisji sejmowej w której co najwyższej jest marna księgowa oraz paru matołów wspieranych pseudo doradcami z min. finansów i tak przechodzi ustawa patologiczna, która pozbawia praw podatników a daje min finansów możliwości swobodniej interpretacji. Zamordyzm prawny prowadzony jest od połowy lat 90.
  Karać parlamentarzystów ? coś takiego nie istnieje ! chyba że ryj polityczny zostanie pominięty na liście do koryta

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!