« Powrót do artykułu

Służba Celna przyjrzy się firmom i osobom handlującym papierosami

To pierwszy z tzw. obszarów ryzyka, jakie wymienia dokument „Strategiczny plan kontroli” opracowany przez departament kontroli celno-akcyzowej i kontroli gier Ministerstwa Finansów.

Kontrola podatkowa

żródło: ShutterStock

Kontrola podatkowa

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • hej(2013-01-18 11:04) Zgłoś naruszenie 00

  jezeli celnicy chca kontrolowac prosze bardzo ale najpierw wszystkich celnikow lacznie z MF doksztalcic poznac prawo i znac przepisy bo jak do tej pory to dzialaja bezprawnie a rzad i CBS oraz NIK przyjza sie pracy Kapicy i przepisa jego cel to jak najwiecej zamknac firm zniszczyc podatnika ludzi na bruk a Tuskowi to pasuje

  Odpowiedz
 • namiętny palacz(2013-08-04 16:44) Zgłoś naruszenie 00

  A pan A.Zatylny z Dębicy,woj.małopolskie ma gdzieś celników oraz podobne instytucje.Nadal sprzedaje krajankę tytoniową bez akcyzy np.w Tarnowie przy ul. Szpitalnej,po 70zł za 1kg.Taniej niż na slegro,oraz taniej niż przed wprowadzeniem ustawy okołobudzetowej.Firmie podkarpackityton nikt nie przeszkodzi w prowadzeniu nielegalnemu procederze.Pstryczek dla ministra finansów za taką ustawę.

  Odpowiedz
 • namiętny palacz(2013-08-04 16:53) Zgłoś naruszenie 00

  Widziałem plakat reklamowy obok urzędu celnego wTarnowie,firmy podkarpackitytoń reklamujący tani tytoń krajankę,po 70zł za 1kg bez akcyzy.Plakat wisiał przy ul. Przemysłowej.

  Odpowiedz
 • obserwator(2013-08-09 15:54) Zgłoś naruszenie 00

  Celnicy właściwie cały czas się przyglądają nielegalnemu handlowi tytoniem bez znaków akcyzy.Ale Tarnowskim służbom na niewiele daje się to przyglądanie.Właściwie nie bardzo wiadomo za co biorą pieniążki.Wiedzą bardzo dobrze,przynajmniej o dwuch nielegalnych punktach handlujących tytoniem [keajanką],i nadal się przyglądają.Powyższe hurtownie działają od początku 2012r.Nawet ustawa okołobudżetowa nic nie zmieniła,a weszła w życie 01.01,2013r.Zmieniła tyle,że firma podkarpacki tytoń jeszcze bardziej się rozwija.Nawet obniżyła cenę na krajankę.W ubiegłym roku kosztowała 100zł za 1kg.Obecnie kosztuje jedynie 70zł za 1kg.Nie ma się co dziwić że po tytoń zjeżdżają się kupcy nawet z okolicznych województw.Jedynie co zrobiła służba celna,to że zatrzymała w ubiegłym roku klienta ww hurtowni,zabrała mu zakupiony tytoń i ukarała mandatem.O powyższym fakcie pisała lokalna prasa TEMI w artykule zatytuowanym Zakupy z dreszczykiem.I to właśnie był wielki sukces tarnowskiej służby celnej.Złapać płotkę,ukarać,a BARON tytoniowy,może nadal uprawiać nielegalny handel tytoniem.Panowie celnicy z Tarnowa ,TAK TRZYMAĆ.

  Odpowiedz
 • obserwator(2013-08-05 18:09) Zgłoś naruszenie 00

  Jak palić to tylko za 2zł za paczkę.Tyle właśnie będzie Cię kosztować palenie,jeżeli kupisz sobie krajankę tytoniową u BARONA tytoniowego tzn.w jego firmie podkarpackityton w Tarnowie przy ul.Szpitalnej.Dzisiaj widziałem obok tegoż punktu sprzdazy kilka samochodów z rejstracją z innych województw.Warto.Bo BARON jest nietykalny a cena niższa niż na alegro.Przyjeżdżajcie,a minister niech robi sobie podwyżki.To jego problem.

  Odpowiedz
 • obserwator(2015-01-28 10:03) Zgłoś naruszenie 00

  Żeby było jeszcze śmieszniej,to na ul.Przemysłowej w Tarnowie,obok URZĘDU CELNEGO wisiał przez pewien czas duży baner reklamujący firmę PODKARPACKITYTON A.Zatylnego sprzedającego tytoń bez znaków akcyzy.Ale stróże prawa wolą łapać płotki na targowisku tzw Burek.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!