Abolicja nie może działać, gdy podatek nie był płacony

Jeżeli podatnik pracował za granicą, ale nie zapłacił podatku ani tam, ani w Polsce, to nie może skorzystać z ustawowej ulgi abolicyjnej.

Podatki

żródło: ShutterStock

Podatki

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • nikt dla tego kraju, szara dojona krowa(2013-01-15 11:21) Zgłoś naruszenie 00

  nie z własnego pragnienia, jak wyjadę to będę silnie pracować na obcy kraj, w którym będę pracować i zmienić obywatelstwo a tego g.wna polskiego pozbyć, rezygnuję z rodziny w polsce sprzedam mieszkanie i bede miec w d. bycie krową dojną dla stad nierobów, urzędników, 500 zawodów uprzywiljowanych min. do wcześniejszych emerytur, płacenia za czyjeś żłobki, szkoły, przedszkola, nierentowne instytucje publiczne, polityków i masy nietykalnych niesprawiedliwych falszywych sądów, prokuratur i zamkniętych kręgów bandytów.

  Odpowiedz
 • PPP(2013-01-19 03:40) Zgłoś naruszenie 00

  Oczywiscie wyrok ten jest kontrowersyjny.
  Jak mozemy przeczytac powyzej odnosnie ulgi abolicyjnej:

  "Chodziło zatem o zrównanie sytuacji podatników wykorzystujących różne metody unikania podwójnego opodatkowania"

  co jest prawda poniewaz to mialo na celu wprowadzenie ulgi abolicyjnej.
  To co jest dodane po przecinku

  ", a nie do eliminacji opodatkowania w ogóle."

  - jest wolna interpretacja sedziego. Nie ma zadnego prawa, zadnej ustawy ktora by mowila ze podatnik zwolniony z placenia podatku za granica nie moze skorzystac z ulgi abolicyjnej. W mojej opini jest to nadinterpretacja sedziego ktora nie ma zadnego pokrycia w prawie polskim.

  Wyrok ten jest tymbardziej kontrowersyjny gdyz ustawa abolicyjna jest jasno i klarownie sprecyzowana w art. 27g ustawy o podatku dochodowym od osob fizycznych.
  JEDYNA sytulacja w ktorej nie mozna zastosowac ulgi abolicyjnej zostala okresla ust 3 artykulu 27g ktora mowi:

  "3. Odliczenia nie stosuje się, gdy dochody ze źródeł, o których mowa w ust. 1, uzyskane zostały w krajach i na terytoriach wymienionych w rozporządzeniu wydanym na podstawie art. 25a ust. 6."

  (powyzsza ust tyczy sie rajow podatkowych do ktorych Arabia Saudyjska nie nalezy)

  Wniosek !!!
  A zatem skoro artykul 27g jasno precyzuje w jakim przypadku ustawa abolicyjna nie obowiazuje to sedzia nie ma podstaw do stwierdzenia ze ustawa ta rowniez nie obowiazuje osoby ktora zostal zwolniona z obowiazku podatkowego wewnetrznym prawem danego kraju w ktorwym otrzymuje wynagrodzenie.  pozdrawiam

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!