Jak rozliczyć wyniki inwentaryzacji aktywów i pasywów

Do 26 marca trzeba wyjaśnić i skorygować rozbieżności między stanem faktycznym a tym, który jest wykazany w księgach na 31 grudnia 2012 r. To podstawa do sporządzenia sprawozdania za ubiegły rok.

Podatki

żródło: ShutterStock

Podatki

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Marek Marczak(2013-03-20 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    Polecam przede wszystkim skonsultować się ze specjalistami w tej dziedzinie, by uniknąć niepotrzebnych błędów. Ja osobiście nigdy nie zawiodłem się na firmie JKF. Również w kwestii samego doradztwa :).

    Odpowiedz
  • Magda_SmartMedia(2013-09-05 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    Podczas wykonywania inwentaryzacji metodą tradycyjną może zdarzyć się wiele pomyłek, które wykrywane są dopiero przy rozliczeniu czasochłonnego spisu. Wynika to m.in. z dużej ilości składników majątku, ale także z innych błędów powiązanych z czynnikiem ludzkim. Warto zwrócić uwagę na informatyczne rozwiązania przeznaczone do ewidencji majątku i przeprowadzania inwentaryzacji, gdyż potrafią one praktycznie całkowicie wyeliminować potencjalne błędy podczas ewidencji środków trwałych.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!