« Powrót do artykułu

Ekonomiści: polski system podatkowy wymaga uproszczenia

Polski system podatkowy jest skomplikowany, mało przyjazny dla przedsiębiorców, dlatego wymaga uproszczenia - uważają ekonomiści. Podobne oceny zawiera raport Banku Światowego, który badał przyjazność systemów podatkowych.

Dokumenty

żródło: ShutterStock

Dokumenty

statystyki

Komentarze (1)

 • Bert(2013-01-01 17:50) Zgłoś naruszenie 00

  Za rządów PO/PSL społeczną (nie mylić z prawną ) normą stało się nie płacenie podatków, w czym celują własnie przedsiębiorcy. Przyłapany na oszustwie podatkowym przedsiębiorca uważa sie za niewinną ofiarę - i poniekąd słusznie - bo zwykle zna wielu sobie podobnych, którym oszustwa uchodzą na sucho.
  Rząd już faktycznie zdemontował służby skarbowe, które w zdecydowanej większości są "przyjazne" - czyli patrzą przez palce na oszustwa podatkowe.
  Zresztą za śmieszne 2000-3000 zł na rękę nikt rozsądny nie będzie sie narażał na oszczerstwa, wyzwiska , pocięcie samochodu i inne podobne dowody społecznego uznania.
  Większość półgłówków która ten wpis przeczyta, pomyśli sobie - "no i bardzo dobrze !"
  Mówię tym półgłówkom : nie oczekujcie od Państwa niczego : emerytur, rent , zasiłków, pomocy społecznej,skutecznej pomocy medycznej, mądrej oświaty i skutecznej ochrony prawnej.
  Rok 2013 da poczatek piciu piwa naważonego przez PO/PSL kompletnym brakiem dyscypliny podatkowej i zdewastowaniem skarbowości.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!