« Powrót do artykułu

Budujesz? Remontujesz? Spiesz się - zwrot VAT za materiały budowlane tylko do 2013 r.

System zwrotu VAT za materiały budowlane wykorzystywane przy remontach i budowach prowadzonych metodą gospodarczą zostanie zlikwidowany – to, jak twierdzą urzędnicy, jest już przesądzone. Resort budownictwa proponuje, by podatnicy mogli występować z pierwszym wnioskiem o pieniądze (a ściślej mówiąc, o część zapłaconego przez nich przy zakupie materiałów podatku, tj. różnicy między stawką 23 proc. a 7 proc. VAT) tylko do końca 2013 r.

Zwrot części VAT na materiały budowlane

żródło: DGP

Zwrot części VAT na materiały budowlane

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • Szarak(2012-11-16 09:01) Zgłoś naruszenie 00

  Durnie, rzucajcie młodym jeszcze większe kłody pod nogi, to w tym dziwnym kraju pozostana tylko emeryci i obcokrajowcy, np. Chińczycy. Wybudowac się tu nie sposób, ponieważ ceny działek i koszty budowy są ogromne w stosunku do naszych płac a gdy do tego dojdzie utrzymanie dzieci, to pozostaje sobie jedynie w łeb palnąć. Polska to jest bardzo dziwny kraj (Z-G).

  Odpowiedz
 • Adam S.(2012-11-16 10:05) Zgłoś naruszenie 00

  Dokładnie. CENY zachodnie, płace Polskie. I ktoś się dziwi że mieszkania stoją puste...

  Odpowiedz
 • Do @1(2012-11-16 20:27) Zgłoś naruszenie 00

  Młodzi budowali domy i ... korzystali ze zwrotów VAT ... powiadasz ?
  Chyba Ci się coś Człowieku przyśniło...

  Odpowiedz
 • 007KAL(2012-11-16 12:25) Zgłoś naruszenie 00

  Część z nas narzekała, że Jaśnie Nami Rządzący (JNR) nie wiele robią..., więc zabrali się do roboty - Ci od ruchu drogowego szybko wymyślili, że do meteorologii i Kodeksu Drogowego należy wprowadzić pojęcia Zima-oponowa i Lato-oponowe. Teraz bardzo intensywnie pracują, aby każdy (każdy !) właściciel samochodu prowadził "Kartę drogową" i skrupulatnie notował (jak za PRL-u firmy) "kto", "w jakich godzinach", "od", "do" jechał... Inna twórcza grupa JNR zabrała się za poprawianie ustawy o VAT. Zamiast oddawania VAT będzie twórcze zamienianie "towaru budowlanego ze stawką 23%" w "usługo-towar-budowlany ze stawką 8%" itd. Problem w tym, że mi to źle pachnie ... wprowadzenie Kart Drogowych... ma na celu (moim zdaniem) doprowadzenie do rentowności fotoradarów (które robią marne zdjęcia, na podstawie, których nie można odkryć, "kto na portrecie") oraz doprowadzenia do końca pomysłu pobierania podatku PIT od pseudo-dochodów związanych z jeżdzeniem samochodem firmowym. Natomiast manipulowanie przy stawkach VAT dla materiałów/usług budowlanych to zachęcanie do kreowania patologii - tworzenia fikcyjnych firm usługowych przy marketach - oraz karania ludzi za to, że mają ochotę robić coś sami... Należy jednak pamiętać, że Polak ptrafi, więc za chwilę zamiast Marketów będą "Zrób_to_Samy" - w których klient będzie mógł "podpisać umowę o dzieło na wykonanie usługi ukł sobie panali podłogowych np. za 1 zł". Jest wolny rynek, więc można być tak miłym dla zleceniodawcy i pracować za symboliczną złotówkę..
  Efekt - proste kupienie paneli za 1000 zł netto będzie kosztować nas 1230 zł + ułożenie za 0 zł (bo lubimy majsterkować), a w wersji ze "Zrób_to_Samem" - za panele zapłacimy (1000 zł netto + auto_usługa z narzutami "Zrób_to_Sama" 50 zł netto), czyli 1134 zł brutto... A tak na marginesie to wracamy do koncepcji "pomarańczoej betoniarki do mieszania betonu z VAT 22%" i "zielonej betoniarki do mieszania pasz dla zwierząt" z VAT 7%... Czyli znowu kłania się REJ...

  Odpowiedz
 • stefan(2012-11-16 13:41) Zgłoś naruszenie 00

  Już dawno to powinni znieść,bo przy tym vacie były same mahloje !

  Odpowiedz
 • Kate(2012-11-22 14:11) Zgłoś naruszenie 00

  Taaa ceny europejskie a płace polskie, do tego skandaliczna biurokracja z pozwoleniami na budowe, której nie ma w państwach Unii .. tylko w polsce takie rzeczy się dzieją !!! Zenada, aby tylko zedrzeć z podatników ! To Anglia i inne kraje dają Polakom zarobić na dom , nie polska , polska tylko by chciała zabierać i obywatelom nie pomagać ...:/ W Anglii panstwo na każde urodzone dziecko daje pomoc finansową, cotygodniową do ukończenia przez dziecko 18 roku życia , beż względu na to czy rodzice pracują .. po prostu taki tam jest pakiet wspierania małżeństw z dziećmi , i ich na to stać , polska niedługo i becikowe zniesie , bo to za duży wydatek ... by żyło się lepiej ... nie dziwie się że rodacy uciekają za granicę chociaż tu się wychowali i tu mają rodziny... polska rządzi się swoimi p[rawami, to istne panstwo w panstwie !!!

  Odpowiedz
 • abc(2012-11-28 00:08) Zgłoś naruszenie 00

  I bardzo dobrze. Ten zwrot służył tylko bogatym przy budowie domu. Nie tylko VAT wzrósł na materiały budowlane, a nikt zwrotu nie dał.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!