« Powrót do artykułu

Otrzymałeś w spadku nieruchomość? Po pięciu latach można ją sprzedać i nie płacić podatku

Sprzedaż nieruchomości po upływie pięciu lat od nabycia spadku, które nie jest równoznaczne z działem spadku, jest wolna od podatku dochodowego – orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu.

Podatek od nieruchomości

żródło: ShutterStock

Bez nabycia spadku nie można dokonać jego podziału. W konsekwencji cały przychód uzyskany ze sprzedaży części nieruchomości otrzymanej w wyniku działu spadku jest zwolniony z podatku dochodowego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • eoś (2017-12-17 15:57) Zgłoś naruszenie 10

  no tak jak ktoś napisał to nie pierwszy raz USS okrada zapewne wbrew przepisom wdowy i sieroty.... ktoś nabył i nie nabył jednocześnie według urzędu ... takie cuda tylko w katolickim państwie smrodu i ubóstwa Można nabyć i jednocześnie nie nabyć - USS to potwierdza, zapewne komunistyczni urzędnicy jeszcze, którzy niedawno służyli komunistom do tępienia narodu?

  Odpowiedz
 • Kolo_(2012-11-01 11:40) Zgłoś naruszenie 00

  "Minister finansów uznał.." - czytajac to strach sie bac co jeszcze 'uznaje'... Gratulacje... tylko pytanie komu.. spoleczenstwu?

  Odpowiedz
 • qrr3(2012-11-05 07:47) Zgłoś naruszenie 00

  Rudy sięga nawet po "wdowi grosz",aby żyło się lepiej!!! Achoj "zielona wyspo"!

  Odpowiedz
 • he?(2013-06-07 15:17) Zgłoś naruszenie 00

  a po polsku sie nie da?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!