« Powrót do artykułu

Rząd chce ukrócić przemyt papierosów

Ministerstwo Finansów chce, żeby obróbka liści tytoniu odbywała się w składzie podatkowym. Takie rozwiązanie może jednak naruszać prawo UE.

Papierosy

żródło: ShutterStock

Papierosy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • rewizor(2012-09-11 10:09) Zgłoś naruszenie 00

  Postawić ludzi pod ścianą(niska płaca,brak pracy,nieustające podwyżki) by następnie postawić,poprzez ekspertów,badania rynku,diagnozę-ludzie kombinują.To takie dziwne gdy z niespotykaną sumiennością wypełniamy zalecenia UE,bez troski o własne społeczeństwo.Akcyza na papierosy 90 euro ma być docelowa w 2018-dopiero ale gdy kancelari premiera potrzebuje dodatkowo 9 mil.to trzeba barany strzyc-prawda?

  Odpowiedz
 • kryska(2012-09-11 13:22) Zgłoś naruszenie 00

  6 mld złotych strat z akcyzy i podatków od papierosów! Dlatego wiadomo dlaczego później jest wyższy VAT na wszystko. Rządowi jak brakuje, to będzie łupić obywateli. tak jest najłatwiej.

  Wystarczy uszczelnić granicę, ścigać handlarzy nielegalnym tytoniem i zmienić prawo. Recepty są proste, wystarczy się tylko obudzić i wziąć do roboty!

  Odpowiedz
 • Grażynka(2012-09-12 17:51) Zgłoś naruszenie 00

  kto palił ,palił będzie uderza to w rodzinę palacza,tak jak podwyższa za alkohol ceny niszczą rodzinę alkoholik jak pije pił będzie są to złe pomysły.Pomóżmy rodziną przymusowe leczenie na zgłoszenie żony palacza czy alkoholika a nie całe procedury żeby leczyć chorego,który decyduje czy chcę się leczyć gdzie logika.Kiedy alkoholik mówi,żę jest alkoholikiem i ma dążenia do poprawy warunów bycia i życia w rodzinie pa.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!