« Powrót do artykułu

Wykazujesz stratę podatkową? Skazujesz się na wizytę kontroli podatkowej

Przedsiębiorcy, którzy wykazują niskie przychody lub straty z prowadzonej działalności gospodarczej, będą automatycznie obejmowani kontrolą podatkową. Urzędnicy skupią się na wykazaniu zamierzonych i niezamierzonych pomyłek. Błędy zamierzone polegają przede wszystkim na nieewidencjonowaniu całości przychodów ze sprzedaży lub zawyżaniu kosztów uzyskania przychodów przez tworzenie sztucznych wydatków, które pomniejszą przychody.

Kontrole podatkowe s firmach

żródło: DGP

Kontrole podatkowe w firmach

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (10)

 • Bert(2012-04-14 14:37) Zgłoś naruszenie 11

  Szanowna Pani redaktor, co tu dużo pisać. Zajmuje sie Pani p o d a t k a m i w Gazecie nomen omen Prawnej. Prawa Pani nie studiowała, w skarbowości nie pracowała, doradcą podatkowym nie była. Z podatkami jest tak, jak w filmie u Barei: "Jest prawda czasu i prawda ekranu. Prawda czasu o której sie mówi i prawda ekranu - która mówi." Mówiąc wprost - prawda ministerialnych wytycznych, prawda Pana Rostowskiego, prawda dyrektorów urzedów i ich rzeczników prasowych- czyli g... prawda. I jest prawda "która mówi" : prawda utraty ~15% wartości zarobków przez skarbowców przez ostatnie 5 lat, prawda rozbudowanych ponad wszelkie rozsądne granice gwarancji procesowych dla podatników z których skutecznie korzystają oszuści, prawda narzucania przez rząd na urzedników skarbowych absurdalnych czasochłonnych procedur procesowych, sprawozdawczych, zarządzania jakością, ochrony danych i tp. i td., prawda kompletnej nieprzejrzystości stosunków wewnątrz urzędów i uzależnienia wiecznych "p.o. kierujacych" od kaprysów ministerialnych kacyków, czego skutkiem jest narastające zjawisko "przyjazności" w US-ach oraz ~100 miliardów zł rocznie, które powinny trafić do budżetu,który zieje dziurą, a zostają u oszustów w szarej i czarnej strefie oraz u "uczciwych podatników" którzy "co najwyżej" zaniżają przychody i zawyżają koszty.
  Więc szanowni przedsiębiorcy, niezaleznie od w.w. wytycznych, jeśli nie jesteście gapami, to prędzej grając za 4 zł traficie czwórkę w Lotto niż zapuka do was jakaś kontrola podatkowa, co polecam równiez uwadze emerytów, 3.000.000 pracowników sfery budżetowej oraz Szanownej Pani redaktor.

  Odpowiedz
 • janina(2012-04-12 13:36) Zgłoś naruszenie 10

  Może fiskus doświadczalnie przejmie moja maleńka firmę, i zobaczymy jakie zyski wykaże,czekam na przejecie doświadczalne. O tym , ze małe firmy drugi rok ledwo ciagną, to wie poł Polski i wszyscy bezrobotni.

  Odpowiedz
 • nie jestem oddziałem psych.(2012-04-12 21:11) Zgłoś naruszenie 10

  do 6 :
  Ja najbardziej boje się wariatów z brzytwami .

  Odpowiedz
 • Ja wogóle nie placę POdatków(2012-04-12 11:18) Zgłoś naruszenie 10

  a na co -na kibola Donalda i Jego Stadiony. Przecież to zajob który dla szmacianki zadłużył niebotycznie państwo ,roztrwonił ZUS i zniszczył zaufanie do systemu ubezpieczeń.
  Na tego POlitycznego złodzieja i Oszusta mam płacić?

  Odpowiedz
 • młodzi(2012-04-12 15:38) Zgłoś naruszenie 10

  Do Janiny poz.5.Jeśli masz małą firmę i ,,nie ściemniasz,,to czego się boisz?

  Odpowiedz
 • młodzi(2012-04-12 10:29) Zgłoś naruszenie 00

  Tego typu kontrole powinny objąć też pseudo-firmy doradcze itp.które istnieją w celach ,,sprzedaży,,faktur.

  Odpowiedz
 • tak i siak(2012-04-12 08:11) Zgłoś naruszenie 00

  Resort finansów powinien zainteresować się wydatkami w sferze budżetowej i wszelkiej maści fundacjami i funduszami - tam strumień zamienił się w rozlewisko.
  Od ciułaczy wymaga się rzetelności, a giganci rosną - liliput i guliwer.

  Odpowiedz
 • Józek(2012-04-12 21:03) Zgłoś naruszenie 00

  Wytyczne resortu finansów są słuszne i właściwe tak należy postępować.
  W trybie pilnym należy zmienić przepisy nakładające obowiązek zawiadamiania
  o zamiarze przeprowadzenia kontroli. Wynikiem będzie wzrost wpływów
  do budżetu i wykrycie nieprawidłowości.

  Odpowiedz
 • tak i siak(2012-04-14 11:27) Zgłoś naruszenie 00

  Józek :) W trybie pilnym należy zlikwidować zgłaszanie zatrudnienia pracownika w ciągu siedmiu dni. Taki przepis jest wodą na młyn dla szarej strefy. Skutkuje tym, że pracodawca i pracownik zawsze mogą powiedzieć - pracuje od dziś.
  Chore przepisy przyczyniają się do powstawania chorób przewlekłych, trudniej wyleczalnych.

  Odpowiedz
 • g(2012-04-12 13:21) Zgłoś naruszenie 01

  urząd powinien nie tylko dowalać gigantyczne kary dla tych przedsiębiorców którzy go utrzymują, ale nawet powinien mieć prawo zabijania, tych co nie dają sobie łatwo wypijać krwi.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!