« Powrót do artykułu

Kiedyś podatki były mniejsze. Z roku na rok rosną, ale tak, że tego nie widać

Gdyby porównać stawki podatku PIT dziś i w 2001 r., okazałoby się, że fiskus zabiera nam mniej niż wtedy. Ale to nieprawda. Zabiera znacznie więcej. Bo PIT to tylko 15 proc. obciążeń, jakie nakłada na nas państwo.

Pieniądze, podatki

żródło: ShutterStock

Pieniądze

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Calineczka(2012-04-05 11:10) Zgłoś naruszenie 00

  Artykuł bardzo dobry, tylko beznadziejne ustawy podatkowe, na które ubodzy wpływu nie mają. Bogaci do korytka ich nie dopuszczą.

  Odpowiedz
 • ano(2012-04-05 11:48) Zgłoś naruszenie 00

  Ale jednak nie wszystkim rosną, np udziałowcom spółek prawa handlowego,którym wypłacono tzw. dywidendę. "Dywidenda" to zwykły dochód z firmy tj. wypłata z zysku spółki, ale nazwany tak przez piszących ustawę o podatku dochodowym i opodatkowany "zryczałtowanym podatkiem dochodowym 19%". W związku z tym, że ten dochód jest inaczej nazwany i opodatkowany inaczej nazwanym podatkiem dochodowym to nie jest ujmowany w rocznym PIT a zatem nie podlega skali podatkowej choć może taki dochód wynieść np. kilka milionów.

  Odpowiedz
 • clear_tape(2012-04-05 10:34) Zgłoś naruszenie 00

  Beznadziejny artykuł! Co ma nam udowodnić? Nie sądzę by teraz znalazło się wielu podatników, którzy gloryfikowali obecny system podatkowy...no chyba, że byliby to ludzie pokroju p.Krauze, Kulczyka itp. Oni niewątpliwie zyskali na tych wszystkich przemianach. Nasi politycy już dawien dawna promują system, w którym bogaci bogacą się jeszcze bardziej, a ubodzy pogłębiają swoje ubóstwo. W takie państwo nie da się wierzyć!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!