« Powrót do artykułu

Sejm odrzucił projekt dot. zwrotu VAT na ubranka dla niemowląt

Sejm odrzucił w piątek zgłoszony przez PiS projekt ustawy dotyczący zwrotu VAT na ubranka dla niemowląt i obuwie dziecięce. Anna Sobecka (PiS) mówiła, że państwo nie powinno zarabiać na rodzinach, na które nie łoży. Resort finansów zapewniał, że polityka rodzinna jest ważna dla rządu.

Ubranka dziecięce

żródło: ShutterStock

Ubranka dziecięce

statystyki

Komentarze (2)

 • Iwona(2012-02-17 13:18) Zgłoś naruszenie 00

  "Wiceminister finansów Maciej Grabowski zapewnił, że polityka rodzinna jest ważna dla rządu, a najlepszym dowodem na to jest podwyżka o ponad 40 proc. zasiłków rodzinnych, które nie wzrastały przez wiele lat, także za poprzednich rządów. "Zamierzamy wkrótce złożyć projekt podwyżki ulg rodzinnych dla rodzin wielodzietnych o 50 proc." - mówił."

  Dobrze a kiedy podwyzka tego beznadziejnego progu 504 zł na osobę? Kryterium to nie jest zmienione od bodajże 8 lat a o ile wzrosły od tego czasu ceny. Co za obłuda z tymi deklaracjami o podwyższeniu zasiłków. One przysługują już chyba tylko garstce osób.

  Odpowiedz
 • Justyna(2012-03-01 10:38) Zgłoś naruszenie 00

  PANI IWONA MA RACJĘ, KEIDY ZOSTANIE W KOŃCU PODWYŻSZONY TEN BEZNADZIEJNY PRÓG 504,- ZŁ na osobę, gdzie trwa to już od 2004 roku. Rodzinom, którzy naprawdę potrzbują pieniędzy czyt.pomocy Państwo wcale nie pomaga, wręcz przeciwnie - wciąż zabiera.
  Nawet ulga na dzieci, powinna być przyznana na dziecko np. poprzez MOPSy, a nie w rozliczeniu rocznym, gdzie pracodawcy zatrudniają na 1/2 etatu z najniższym wynagrodzeniem (a pracę fizycznie wykonują po 8-10 godz dziennie), wtedy zwrot ulgi jest min. bądź równy zwrotu na 1 dziecko, gdzie np. jest ich troje, w tym niepracująca żona, itp. przecież sami doskonale wiecie jak jest, co tu więcej pisać.
  Niech Państwo wymusi na pracodawcach wyższe pensje minimalne, wtedy więcej będzie im wpływać pieniędzy z podatków, do ZUS będą wpływały wyższe składki na "uzbieranie godnych" rent/emerytur, itd.
  Tak ... podwyżka pensji to tylko w rządzie, tam wiedzą ile sobie

  VAT na ubranka, czy wszyscy się o tym dowiedzą?!
  Nie można tak poprostu dokonując zakupu zapłacić te 8% VAT?
  Zróbcie analizy i stwórzcie proste, zrozumiałe przepisy, bo czasami sami sie w nich gubicie ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!