« Powrót do artykułu

Spółki komandytowe zapłacą CIT. MF: Projekt zostanie opublikowany za kilka dni

Projekt obejmujący CIT-em spółki komandytowe oraz zwiększający dostępność opodatkowania ryczałtem w ciągu kilku dni zostanie opublikowany - informuje PAP dyrektor departamentu podatków dochodowych w Ministerstwie Finansów Aleksander Łożykowski.

podatek, podatki, księgowość, rachunki, dokument, finanse

żródło: ShutterStock

Analizy KAS wskazują na wykorzystywanie spółek komandytowych do optymalizacji podatkowej i transferu zysków do rajów podatkowych - powiedział Aleksander Łożykowski z MF

statystyki

Komentarze (5)

 • Adam(2020-09-09 17:39) Zgłoś naruszenie 100

  A mówili że nie będą podwyższać podatków i już się zaczyna....

  Odpowiedz
 • Romek(2020-09-10 17:20) Zgłoś naruszenie 60

  Banda kłamców i złodziei z Wiejskiej już zaczyna szarżę do nie swoich kieszeni...

  Odpowiedz
 • mall(2020-09-09 08:55) Zgłoś naruszenie 35

  Podsumowując: bogaci dostają prezent od państwa w postaci 36000 złotych. Być może na zachętę (żeby były inwestycje, choć przecież spadały także przed epidemią więc niby dlaczego teraz miały by rosnąć?), być może w podziękowaniu (za co? za inwestycje, które spadały także przed epidemią?), być może w innym celu (jakim?). Ja też poproszę! Obiecuję, że część z takiej kwoty przeznaczę na konsumpcję (zwracając tym samym część tej kwoty do budżetu) i oszczędności an IKE (odciążając tym samym budżet za kilkadziesiąt lat)!

  Odpowiedz
 • radca(2020-09-28 10:02) Zgłoś naruszenie 10

  Masakra jaka sciema! ludzie otworzcie oczy! wyprowadzanie pieniedzy do rajow podatkowych? posluchajcie ekspertow, to opadatkowanie mialo by sens jesli jednym ze wspolnikow bylaby spolka z oo ktora jest zarejestrowana za granica, takich firm jest malo. W 90% przypadkach wspolnicy spolki komandytowej to polacy mieszkajacy w kraju.

  Odpowiedz
 • zxc(2020-09-14 10:05) Zgłoś naruszenie 10

  O wy ...!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!