« Powrót do artykułu

Jak ewidencjonować sprzedaż towarów przez internet

Spółka prowadząca hurtownię odzieży dziecięcej ma sklep internetowy. W przypadku transakcji internetowych klienci dość często dokonują zapłaty za pośrednictwem systemów natychmiastowej płatności (PayU, PayPal). Wtedy spółka po otrzymaniu informacji, że zapłata wpłynęła na konto, wystawia fakturę i wysyła towar. Jak należy rozliczać transakcję dla celów podatkowych i ujmować w księgach rachunkowych?

podatki3

żródło: ShutterStock

W przypadku sprzedaży internetowej zapłata za transakcję może zostać zrealizowana przed wydaniem towaru za pośrednictwem systemów natychmiastowej płatności typu PayU czy PayPal. W systemach tych zapłata za towar wpływa na rachunek bankowy pośrednika finansowego, ale w momencie zarejestrowania tego wpływu podatnik (sprzedawca internetowy) może dysponować tymi środkami, podejmując decyzję o ich wypłacie z konta typu PayU czy PayPal lub pozostawieniu ich na tym koncie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!