« Powrót do artykułu

Tarcza antykryzysowa 2.0: W jaki sposób zwolnienie ze składek ZUS przekłada się na sposób obliczenia zaliczki na PIT?

Nie trzeba płacić podatku tylko z tego powodu, że jest się zwolnionym ze składek. I to niezależnie od tego, czy jest się osobą fizyczną, czy prawną – uchwalił Sejm w tarczy 2.0.

żródło: DGP

Mirosława Zugaj tax manager w CSWP Audyt Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością s.k.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Słupsk(2020-05-07 12:17) Zgłoś naruszenie 00

  Przydałoby się jakieś podsumowanie. Czyli niezapłacony ZUS nie jest kosztem tylko w części pracodawcy -płatnika, ale już niezapłacony ZUS z części pracownika jest kosztem?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Karol(2020-04-20 15:53) Zgłoś naruszenie 00

  A co z zaliczką od podatku dochodowego? Przecież netto to jest bez wszystkiego a tu mowa tylko o składkach ZUS wiec co z podatkiem od wynagrodzeń?

  Odpowiedz
 • a~~(2020-05-21 22:36) Zgłoś naruszenie 00

  Według mnie kosztem w przypadku zwolnienia z ZUS może być tylko wartość netto płacy wypłacona pracownikowi oraz zapłacony podatek PIT od płacy. Składki ZUS są kosztem w części w której są odprowadzone do ZUS. Płatnikiem składek ZUS nie jest w części pracownik a w części pracodawca tylko w 100% pracodawca który z polecenia władz potrąca z tzw brutto wartość składek ale środki na to musi znaleźć pracodawca.i przekazać je do budżetu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!