« Powrót do artykułu

Tarcza nie spełnia oczekiwań. Brak przesunięcia terminów na złożenie zeznań podatkowych oraz sprawozdań

Nie tego spodziewali się przedsiębiorcy. Najczęściej pojawiający się postulat to odroczenie terminów na zapłatę podatków, sporządzenie CIT-8 oraz sprawozdań finansowych za 2019 r.

żródło: DGP

Paweł Turek doradca podatkowy, partner w BTTP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • tax(2020-03-24 16:09) Zgłoś naruszenie 90

  Nasi Rządzacy, wiem że teraz macie zintensyfikowną prace, bo kłopotów jest naprawdę duzo, ale zwróćcie uwage na ludzi zajmujacych sie rozliczeniami podatkowymi i rachunkowymi. Wydłuzcie terminy do sporządzenia spraowzdań finansowych i zeznań podatkowych, księgowi i tak bedą mieli pełne ręce pracy zwiazanej ze zmianami juz powoli wprowadzanymi za pomoca tarczy, trzeba bedzie sprawdzac czy dana firma spełnia kryteria do objęcia rzadowa pomocą, a kiedy zrobić PIT, CIT, VAT , gdy pracownicy sa na zasiłkach opiekuńczych lub kwarantannach ?

  Odpowiedz
 • -KL-(2020-03-24 15:03) Zgłoś naruszenie 50

  Drodzy rządzący - dobrze (wcześniej od innych) zaczęliście, ale teraz zostajecie w tyle. Popatrzcie co robi rząd we Włoszech - wystarczy ich naśladować. Gdzie to zwolnienie z ZUS na 3 m-ce ? Nie wiecie że termin już minął ? Gdzie możliwość zawieszenia kredytów ? Nie ma tego wszystkiego. Chcecie nas zmusić do powrotu do normalnej aktywności ? Albo izolacja albo praca. Przy izolacji - nie oczekujcie płacenia danin. I zróbcie wszystko co trzeba aby ta izolacja potrwała krótko (max 3-4 tygodnie). Jeśli będzie ścisła - to problem zostanie rozwiązany. A jeśli pozwolicie aby się to wszystko rozlazło - to możemy się pseudo-izolować w nieskończoność a wirus i tak będzie się wciąż tlił.

  Odpowiedz
 • Angela(2020-03-25 16:40) Zgłoś naruszenie 40

  Super artykuł. Ja siedzę z 3 dzieci w domu i musze zrobić 8 sprawozdań i citów. Masakra Przełożenie terminow uratowałoby mnie.....

  Odpowiedz
 • Piotr(2020-03-24 12:18) Zgłoś naruszenie 40

  Przede wszystkim nie ma zwolnienia z obowiązku zapłacenia podatku od wystawionych faktur, ale nie opłaconych przez Klienta. Dlaczego mamy płacić dochodowy od wystawionych faktur bez uzyskanej zapłąty? Nie ma nic co może wspomów zatory płatnicze, które za chwilę sie pojawią!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!