« Powrót do artykułu

TSUE: Afrodyzjak to nie żywność

Afrodyzjaki nie mogą korzystać z obniżonej stawki VAT tak jak produkty spożywcze – wyjaśnił w opinii Maciej Szpunar, rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE.

VAT, podatek, podatki

żródło: ShutterStock

Jego stanowisko nie jest wprawdzie wiążące dla sędziów TSUE, ale w praktyce często kierują się oni wskazówkami swojego rzecznika generalnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • illy(2020-03-02 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    Niewątpliwie "składnikami afrodyzjaków są substancje, które wchodzą też w skład produktów spożywczych". Niewątpliwie afrodyzjaki służą do jedzenia a nie do zabawy. Nie ma też żadnej pewności, że spożycie afrodyzjaku cokolwiek powoduje (np. zwiększenie popędu), bo gdyby tak było to mówilibyśmy o produktach leczniczych i pochodnych oraz o bezpieczeństwie ich użykowników. Dlatego nie rozumiem o co panu Rzecznikowi chodzi ze "złożonym charakterem produktu" czy "charakterem tego produktu w całości". Koniec końców to po prostu pare specjalnie dobranych ziółek plus mega marketing, inaczej mówiąc przedrożony produkt przeznaczony do spozycia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!