« Powrót do artykułu

Zasady rozliczania kryptowalut w 2020 roku

W orzecznictwie sądów administracyjnych kryptowalutę uważa się za prawo majątkowe, co ma fundamentalne znaczenie dla zakwalifikowania transakcji obrotu kryptowalutami jako umowy sprzedaży i zamiany praw majątkowych, a co za tym idzie – opodatkowania transakcji podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Karol Rusin

żródło: Materiały Prasowe

dr Karol Rusin RWW.legal Rusin Wójcik

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • hakos(2020-01-31 10:29) Zgłoś naruszenie 00

  Znacie system XTB? Tam mają 25 par związanych z krypto. Da się całkiem nieźle zarobić, nawet całkiem przyzwoitą kwotę, tylko to musi być przemyślane. Bez znajomości rynku daleko nie zajedziecie. I nie tylko bitcoin - są mniej znane krypto, które dają nieźle zarobić, tylko tutaj wszystko musi być załatwione z głową. Nie znasz rynku to nie inwestujesz.

  Odpowiedz
 • Marcin(2020-01-14 14:32) Zgłoś naruszenie 00

  Witam, trzymam swoje kryptowaluty na giełdzie BITBAY (bitcoin, eth). Jednak nie dokonywałem w 2019 sprzedaży, zakupu itd, trzymam tylko i wyłącznie swoje krypto waluty. Pytanie- czy spoczywa na mnie obowiązek opodatkowania tych środków? czy powstaje on tylko i wyłącznie wtedy jak dokonuje jakiś "ruchów"?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • mike(2020-01-15 17:09) Zgłoś naruszenie 00

  "Opodatkowaniu podlega zatem transakcja sprzedaży lub zamiany, a za datę rozpoznania przychodu uważamy datę uznania rachunku bankowego na giełdzie kryptowalut. Nie rozlicza się w chwili uzyskania przychodu różnic kursowych." "rachunek bankowy na giełdzie kryptowalut" ......co to za byt? wiarygodnosc całego artykułu jest znikoma po takim tescie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!